Szef Porozumienia Jarosław Gowin domagał się dymisji Michała Cieślaka, Jacka Żalka i Zbigniewa Gryglasa ze stanowisk w rządzie. Według najnowszych informacji prezes PiS Jarosław Kaczyński nie wyraził jednak na to zgody.

Portal Onet poinformował, że Jarosław Kaczyński odmówił Gowinowi, który bezpośrednio złożył w ręce prezesa PiS dokumenty z żądaniem dymisji Cieślaka, Gryglasa i Żalka.

Sprawę na antenie Polsat News komentował wiceprzewodniczący Porozumienia Marcin Ociepa.

To zależy (czy stracą rządowe posady dop. red.) Na pewno stracili rekomendację partii. Nie byliby w rządzie, gdyby nie Jarosław Gowin i jego wsparcie. Nadużyli zaufania i dzisiaj nie mają już tego poparcia, chyba, że będą mieli poparcie innej partii koalicyjnej przekonywał Ociepa.

Kwestię dymisji poruszono również w artykule Onetu:

W momencie, w którym oni wytoczyli nam wojnę, my teraz nie mamy innego wyboru jak także wytaczać wszystkie kłopotliwie dla PiS sprawy twierdzą działacze Porozumienia w rozmowie z portalem. W związku z odmową Kaczyńskiego przyznają, że nie liczyli, że uda się doprowadzić do dymisji wyżej wymienionych polityków.

Bliski współpracownik Jarosława Gowina broni jednak tego manewru, przekonując, iż wniosek „był niezbędnym elementem gry politycznej”.

Przeczytaj również:  Premier Morawiecki: "Odra jest tak skażona chemikaliami, jak Tusk prawdomównością - czyli w ogóle"

Przeczytaj również: „Washington Post” pisze o Lempart i ataku na media. Tymi słowami wzywa Bidena, by wziął się za Polskę

Przeczytaj również: Zmarła nagle po otrzymaniu szczepionki Pfizera na COVID-19. Zostawiła męża

Źródło: Do Rzeczy

(Visited 1 688 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj