Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się w sobotę z mieszkańcami Poznania i nawiązał do potrzeby przeprowadzenia zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości.

– Powinniśmy przystąpić do zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości; widzę, że to wielki ból społeczny. Łamanie prawa, brak równości wobec prawa, łamanie procedur, odrzucanie ustaw, odrzucanie wyroków Trybunału Konstytucyjnego – to wszystko stanowi o tym, że dzisiaj w Polsce normalnego sądownictwa nie mamy, a tego rodzaju przykładów można by ogromną ilość mnożyć. Często nieuwzględnianie najoczywistszych faktów i na takiej zasadzie, że się w ogóle nie dopuszcza do postępowania dowodowego, a jeżeli nawet już miało miejsce, to po prostu i tak pewne fakty są niebrane pod uwagę albo przekręcane w najoczywistszy sposób – powiedział Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński o zmianach w polskim wymiarze sprawiedliwości

– Podczas procesu udowodniono po pierwsze, że w tym czasie niczego nie niszczono; że nie było żadnego brakowania dokumentów; krótko mówiąc, że wszystko nieprawda. W pewnym momencie pani sędzia pyta przedstawiciela tamtej strony — dziennikarza, a kto jest na tej karykaturze. Tamten odpowiada z kamienną twarzą, że to jest anonimowy agent ABW. Otóż szanowni państwo, zapada wyrok, z którego wynika, że pozew jest oddalony, bo cały artykuł — powtarzam z moim nazwiskiem w tytule — nie dotyczył mnie – dodał prezes PiS, zachwycając publiczność.

Przeczytaj również:  „To jest celowo, żeby ludzie byli głupi”. Korwin-Mikke nie ma wątpliwości [WIDEO]

– Niektórzy pytali, co to znaczy, że ja powiedziałem dość w odniesieniu do kolejnych działań, aktów oszukiwania nas przez Unię Europejską. To znaczy, że ja uważam, że my w tej chwili powinniśmy przystąpić do zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości — wyjaśniał polityk, a po chwili podał przykłady z życia wzięte. Podkreślił, że zdaje sobie sprawę z problemów nurtujących Polaków.

– Widzę, że to jest wielki ból społeczny i kiedy jeździłem po Polsce zanim jeszcze przejęliśmy władzę to dwie sprawy wywoływały naprawdę burzliwe oklaski. Pierwsza sprawa to emerytury – jak wiadomo przywróciliśmy dawny wiek emerytalny – a druga sprawa, to właśnie sądy. I widzę, że ta druga sprawa w dalszym ciągu trwa – mówił polityk PiS.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Wasi przełożeni ogłosili się sługami narodu ukraińskiego”. Grzegorz Braun zwrócił się do policjantów [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kaczyński: „Nie będę konkurował z Fidelem Castro” [WIDEO]

źródło: gazetaprawna.pl, PAP

(Visited 62 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj