Jarosław Kaczyński odwiedził miasto Kórnik i rozmawiał z jego mieszkańcami. W czasie swojego wystąpienia wyjaśnił, że tematów, które mógłby poruszyć, jest mnóstwo, nawiązał przy tym do Fidela Castro.

Castro był przywódcą komunistycznej Kuby i słynął z bardzo długich przemówień.

– Spraw jest mnóstwo. Przy końcu mówiłbym do pustej sali. Nie mam szans na konkurowanie z Fidelem Castro, więc nie będę próbował – powiedział na początku prezes PiS.

– De Gaulle mówił o partii komunistycznej, że to jest partia zewnętrzna. Tak to była partia zewnętrzna, w istocie rosyjska. I tak jest w Polsce. Przynajmniej Platforma Obywatelska, to jest partia zewnętrzna wobec Polski, wobec polskich interesów — dodał.

Jarosław Kaczyński uspokaja w sprawie węgla

Jarosław Kaczyński wspomniał również o problemach z węglem w naszym kraju. Polityk zapewnił, że rząd podejmuje wiele działań na rzecz ściągania tego surowca.

– W tej chwili tych zamówień, w różnych miejscach na świecie, jest tyle, że tego węgla wystarczy — stwierdził.

Ponadto wspomniał o problemach z ładownością portów.

– Ich moc przeładunkowa jest duża i ciągle rośnie, ale ogromna część nabrzeży tych portów została sprzedana. Kto jest sprzedał? Myśmy je sprzedali? Nie! Sprzedała je Platforma Obywatelska – kontynuował. Lider PiS uspokoił Polaków, że problem z węglem zostanie rozwiązany.

Przeczytaj również:  Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

– Nikt nie będzie siedział w zimnym mieszkaniu dlatego, że nie ma węgla – zapowiedział.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Agnieszka Radwańska pokonała Igę Świątek. „Dobra, koniec zabawy”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Wasi przełożeni ogłosili się sługami narodu ukraińskiego”. Grzegorz Braun zwrócił się do policjantów [WIDEO]

źródło: Twitter

(Visited 67 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj