propolski.pl: Agnieszka Radwańska pokonała Igę Świątek

Agnieszka Radwańska pokonała Igę Świątek. „Dobra, koniec zabawy”

Agnieszka Radwańska pokonała Igę Świątek 6:4 w pokazowym, jednosetowym spotkaniu. Dochód z niego zostanie przekazany dla ukraińskich dzieci. Wydarzenie to miało miejsce w Tauron Arenie Kraków.

Nie da się ukryć, że Iga Świątek pragnie wspierać Ukrainę na różne sposoby. Wiele razy mówiła o swojej motywacji już po rozegranych meczach. Warto wspomnieć, że rozgrywa je w ukraińskich barwach na czapeczce.

Świątek kontra Radwańska

Obie wspaniałe tenisistki rozegrały pokazowego seta w singlu. Sędzią była Elina Switolina, która musiała niedawno zawiesić swoją karierę z powodu ciąży.

W tym pojedynku szybko okazało się, że lepsza jest Agnieszka Radwańska. Świątek musiała się z tym pogodzić i zaakceptować wynik spotkania.

Deblowym partnerem Radwańskiej był Serhij Stachowski, który jest z pewnością jednym z czołowych ukraińskich tenisistów XXI wieku. Z drugiej strony kortu stanęła Świątek i Martyn Pawelski.

Walka była zacięta, a na tablicy ostatecznie pojawił się wynik 6:4. Team Radwańskiej okazał się lepszy 12:10. O wygranym meczu zadecydował punkt w „trzecim secie”. Złoty punkt przypadł dla Świątek i Pawelskiego.

źródło: sport.tv.pl, Twitter