propolski.pl: Kaczyński ostro o postawie Orbana

Jarosław Kaczyński ostro o postawie Orbana. „To jest zawód”

Prezes PiS Jarosław Kaczyński rozmawiał z Radiem Plus i w mocnym tonie skomentował postawę Viktora Orbana, Premier Węgier sprzeciwiał się wprowadzaniu sankcji wobec Rosji, jak również podważył rosyjskie zbrodnie w Buczy.

Postawa Viktora Orbana budzi wiele kontrowersji. Węgierski polityk krytycznie wypowiadał się pod adresem Wołodymyra Zełenskiego zapowiadając, że Węgry nie poprą sankcji obejmujących embargo na rosyjską ropę oraz gaz.

Jarosław Kaczyński nie pozostał obojętny wobec postawy Orbana i powiedział:

– Kiedy pan Orban mówi, że on nie widzi dokładnie tego, co się zdarzyło w Buczy, to mu trzeba poradzić pójście do okulisty, i to jest zawód – powiedział prezes PiS.

Wicepremier ustosunkował się również do kwestii relacji polsko-węgierskich:

– Zmiana byłaby bardzo dobrą rzeczą, ale pod warunkiem, że Viktor Orban się zmieni. To jest warunek, który musimy jasno sformułować, bo my nie możemy współpracować jak dotąd, jeżeli to będzie w dalszym ciągu tak. Sądzę, że to, co robi Viktor Orban łączy się z nadzieją na odegranie jakiejś roli, jeżeli chodzi o doprowadzenie do końca tego konfliktu, ale sądzę, że to jest całkowicie ślepa uliczka – zaznaczył Kaczyński.

Zobacz również: Prezydent Biden: Rosja nie ma czego szukać w Radzie Praw Człowieka ONZ

Zobacz również: Premier Morawiecki wystosował poruszający apel do parlamentarzystów

źródło: Radio Plus

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these