Premier Mateusz Morawiecki wygłosił poruszający apel do parlamentarzystów. Wyjaśnił, że dotyczy on ważnego kroku związanego z rosyjską agresją na Ukrainę.

W czwartkowym wystąpieniu Morawiecki określił rosyjskie zbrodnie wojenne „najczarniejszymi rozdziałami w historii Europy XXI wieku”.

– Zbrodnie, których jesteśmy świadkami, to coś, co jeszcze dwa miesiące temu nikomu nie przychodziło do głowy. To zbrodnie, o których słyszymy w Buczy, Irpieniu, Mariupolu, Hostomelu i pewnie w dziesiątkach innych miejscowości, o których jeszcze nie wiemy – stwierdził szef polskiego rządu.

Morawiecki oświadczył, że polskie władze zaapelowały o dokładne wyjaśnienie rosyjskich zbrodni.

– Polska wzywa do utworzenia międzynarodowej komisji do zbadania zbrodni rosyjskich na Ukrainie. Ta komisja musi się składać z wielu ekspertów – mówił premier RP.

Szef polskiego rządu wygłosił również komentarz, który dotyczy majątków Rosjan.

– Chcę powiedzieć o ustawie, która trafiła pod obrady Sejmu. Po pierwsze sankcje. Konieczna jest konfiskata, a nie „zamrożenie”. Chodzi nam o rzeczywiste uderzenie w machinę wojenną Putina. Konfiskata majątków oligarchów i Federacji Rosyjskiej znajdujących się w zachodnich bankach. Proszę, zróbmy to razem. Do tego nie trzeba przekonywać Budapesztu, do tego trzeba przekonać Brukselę, Paryż i Londyn. Zróbmy to razem – mówił Morawiecki.

Przeczytaj również:  Zaskakujący sondaż. Konfederacja staje się trzecią siłą

Zobacz również: Polski polityk nie ma złudzeń: „Tylko jeden człowiek może zagrozić Putinowi”

Zobacz również: Tusk komentuje ruch rządzących. Pokazał fotografię: „Pamiętacie to zdjęcie?” [WIDEO]

źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 109 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj