Zgromadzenie Ogólne ONZ zadecydowało o zawieszeniu Rosji w Radzie Praw Człowieka. To zdecydowana reakcja na masakrę, która rozegrała się w Buczy.

Sprawę skomentował prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden, który podkreślił, że „zdjęcia z Buczy i innych miejscowości na Ukrainie, po wycofaniu się z nich wojsk rosyjskich, są przerażające”.

Amerykański polityk dodał, że „wskazują na gwałty, tortury i egzekucję, a w niektórych przypadkach na bezczeszczenie zwłok”, co jest „obrazą dla całej ludzkości”.

Joe Biden skwitował, że „Rosja nie ma czego szukać” w Radzie Praw Człowieka organizacji.

Stosowny wniosek złożyły Stany Zjednoczone, a za decyzją opowiedziały się 93 kraje, 24 kraje były przeciw, natomiast 58 wstrzymało się od głosu.

Jeszcze przed głosowaniem ambasador Chin przekazał, że jego kraj będzie przeciwko dlatego, że zawieszenie Rosji stworzy „niebezpieczny precedens”.

Przeciwko zawieszeniu Rosji w Radzie były następujące państwa: Algieria, Białoruś, Boliwia, Burundi, Republika Środkowoafrykańska, Chiny, Kongo, Kuba, DR Konga, Erytrea, Etiopia, Gabon, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Laos, Mali, Nikaragua, Rosja, Syria, Tadżykistan, Uzbekistan, Wietnam oraz Zimbabwe.

Zobacz również: Kaczyński o śmierci Ludwika Dorna. Wzruszające słowa

Zobacz również: Będzie nowa flaga Rosji po wojnie na Ukrainie? Oto, jak będzie wyglądać [WIDEO]

Przeczytaj również:  Łukaszenka nie wytrzymał ws. Ukrainy. „Zostanie całkowicie zniszczona”

źródło: Reuters/PAP/Twitter/ New York Times

(Visited 90 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj