Szef KPRM Michał Dworczyk nie ma wątpliwości. Wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński może niedługo odejść z rządu.

– Wszystko wskazuje na to, że moment odejścia Jarosława Kaczyńskiego z rządu się zbliża – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Nie przybliżył, jednak kiedy to nastąpi.

– Pan premier Jarosław Kaczyński zapowiedział, że nastąpi to wkrótce, jak oczywiście nie znam dokładnej daty – dodał minister.

– Na wewnętrznej konwencji pan premier zapowiedział skupienie się na polityce wewnętrznej i zapowiadając ofensywę partii, zapowiedział również, że będzie prowadził tę ofensywę jako lider naszego obozu politycznego – zaznaczył.

Dworczyk stwierdził, że wicepremier odegrał ważną rolę w ostatnim czasie, szczególnie jeśli chodzi o wojnę na Ukrainie, a także, gdy miały miejsce burzliwe wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej.

– Jako lider naszego obozu politycznego też był bardzo zaangażowany w różnego rodzaju sytuacje wewnątrz naszego obozu – stwierdził Michał Dworczyk, mówiąc, że Kaczyński „pomagał znaleźć wspólny język różnym środowiskom w ramach jednego obozu politycznego”.

– Żałuję, że konsekwencją odejścia pana premiera Jarosława Kaczyńskiego będzie pewien brak w tym obszarze – podsumował polityk.

Przeczytaj również:  Tragedia podczas finału WOŚP. Nie żyje 46-letni trener

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ozdoba nie miał litości dla posła PO: „Wie pan, co wyszło Tuskowi z UE?” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dziennikarz zadał Idze Świątek kuriozalne pytanie. Tenisistka nie kryła zakłopotania: „To dość żenujące”

źródło: NCzas.com

(Visited 70 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj