propolski.pl: Poseł Ozdoba nie miał litości dla posła KO

Ozdoba nie miał litości dla posła PO: „Wie pan, co wyszło Tuskowi z UE?” [WIDEO]

Jacek Ozdoba z Solidarnej Polski przypomniał swojemu oponentowi z Koalicji Obywatelskiej – Robertowi Kropiwnickiemu pewne zdarzenie. Miało ono miejsce wtedy, kiedy Donald Tusk pełnił obowiązki przewodniczącego RE.

Jacek Ozdoba — wiceminister klimatu wdał się w sprzeczkę słowną z posłem Koalicji Obywatelskiej — Robertem Kropiwnickim. W pewnej chwili reprezentant obozu Zjednoczonej Prawicy przypomniał jeden z historycznych faktów w UE, który miał miejsce jeszcze za czasów sprawowania przez Donalda Tuska funkcji szefa RE.

Wiceminister Jacek Ozdoba wypowiedział się w temacie mechanizmu warunkowości, z którym przez dłuższy czas zmagał się rząd Zjednoczonej Prawicy w relacjach z Unią Europejską. Chodziło o temat KPO.

– Solidarna Polska od początku przestrzegała przed jakimikolwiek mechanizmami warunkowości. Akurat tutaj mieliśmy inne zdanie niż część koalicji rządowej, inne zdanie niż minister, który odpowiada za politykę europejską, pan Konrad Szymański, który uważał, że żadne euro nie zostanie zablokowane, ponieważ ten mechanizm tylko i wyłącznie będzie dotyczył w przypadkach, gdy będzie to wydawane z korupcją. Takie zapewnienia padały w parlamencie. My uważaliśmy inaczej, oświadczaliśmy od początku, że mechanizm warunkowości nie powinien funkcjonować, ale jak widać, decyzja była zupełnie inna. Można powiedzieć, że rząd zaufał Unii Europejskiej — mówił Jacek Ozdoba.

Do dyskusji wtrącił się Robert Kropiwnicki z Koalicji Obywatelskiej. Wówczas przedstawiciel Zjednoczonej Prawicy odpowiedział przedstawicielowi opozycji, przypominając istotne wydarzenie historyczne.

– Wie pan, co wyszło Tuskowi z UE? Wielka Brytania i to doprowadziliście do uzależnienia Europy od rosyjskich surowców — stwierdził wiceminister klimatu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ivan Komarenko uniewinniony. Chodzi o łamanie koronawirusowych obostrzeń

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Korwin-Mikke: Dwadzieścia parę milionów Polaków powinno mnie nosić na rękach [WIDEO]

źródło: Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these