propolski.pl Papież Franciszek

Czy papież Franciszek abdykuje? Wiele na to wskazuje

W ostatnim czasie wspomina się o tym, że papież Franciszek może abdykować ze swojego stanowiska tak jak jego poprzednik. Nie da się ukryć, że Ojciec Święty ma coraz większe problemy ze zdrowiem. Wskazują również na to inne czynniki.

Duchowny już dawno popierał decyzję Benedykta XVI, który zdecydował się na rezygnację.

– Papież Benedykt XVI dał nam wielki przykład, kiedy Pan pozwolił mu zrozumieć, jaki krok powinien podjąć. Uczynił go z wielkim poczuciem świadomości sytuacji i z odwagą, zgodnie ze swym sumieniem, czyli wolą Boga, który przemawiał do jego serca – mówił Franciszek.

Eksperci donoszą teraz, że kolejne ruchy Ojca Świętego mogą świadczyć o tym, że szykuje się do podobnej decyzji. Wiadomo, że w sierpniu papież Franciszek planuje wziąć udział w „Święcie Przebaczenia” we włoskim mieście L’Aquilla.

Znajduje się w nim grób papieża Celestyna V, który abdykował w XIII wieku.

Ojciec Święty ma za sobą także reformę Kurii Rzymskiej. Jest to projekt, który był dla niego bardzo ważny od samego początku pontyfikatu. W ostatnich miesiącach mianował również 21 nowych kardynałów, spośród których 16 znajdzie się w gronie kardynałów-elektorów. Przynajmniej kilku z nich to osoby, które zgadzają się z poglądami Franciszka.

Papież cierpi od pewnego czasu na pogłębiające się problemy zdrowotne. Ostatnio widzieliśmy, że Franciszek musi poruszać się na wózku inwalidzkim, ponieważ cierpi na zwyrodnienie stawu kolanowego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ozdoba nie miał litości dla posła PO: „Wie pan, co wyszło Tuskowi z UE?” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Grzegorz Braun nie przebierał w słowach: „PiS sprzedaje Polskę dla pieniędzy z Brukseli! Morawiecki jest zdrajcą” [WIDEO]

źródło: o2.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these