Janina Ochojska założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej nie kryła oburzenia, gdy zobaczyła zdjęcie dzieci w mundurach Straży Granicznej.

– Czego chcemy nauczyć dzieci? Posługiwania się pałką? – napisała Janina Ochojska. Chwilę później wyszło na jaw, że fotografia pochodzi z 2019 roku.

Janina Ochojska w czasie trwającego od wielu miesięcy kryzysu na granicy, wiele razy atakowała postawę Straży Granicznej. Eurodeputowana często podkreślała, że polskie służby nie powinny stosować przemocy wobec migrantów.

Kilka tygodni temu Ochojska wraz z grupą innych europosłów pojechała na granicę, by wspomóc potrzebujących. Misja nie doszła jednak do skutku, ponieważ konwój został zatrzymany przez polskich mundurowych. Ochojska musiała więc zawrócić i nie wjechała do strefy przygranicznej.

Kolejnym razem europosłanka w ostrych słowach zaatakowała polskich strażników. Do takiego zachowania sprowokowało ją zdjęcie polskich dzieci przebranych w stroje strażników granicznych.

– Czego chcemy nauczyć dzieci? Posługiwania się pałką? Naśladowania tych ze @Straz_Graniczna, którzy dzieci, takie jak te, wywożą do lasu? Jak odseparować dzieci od takich „nauk”? – analizowała sytuację Ochojska.

Wpis założycielki Polskiej Akcji Humanitarnej oburzył internautów. Niektórzy z nich poparli jej wypowiedź, większość jednak zwróciła uwagę, że zdjęcie nie pochodzi z czasów kryzysu polsko-białoruskiego.

– To zdjęcie z dnia otwartego w SG z 2019 r. 16 maja, dokładnie w 28 rocznicę utworzenia Straży Granicznej, Bieszczadzki Oddział otworzył drzwi dla dzieci oraz młodzieży z podkarpackich szkół, oraz przedszkoli – wyjaśnił internauta.

Zobacz również: Do sklepu w Jaworznie trafiły banany z narkotykami. Właściciel zawiadomił policję

Zobacz również: Wiceminister zdrowia: Omikron spowoduje w Polsce kolejną falę koronawirusa

źródło: Twitter.com

(Visited 158 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj