propolski.pl: Janina Ochojska zwróciła się do ministra Błaszczaka

Janina Ochojska apeluje o obowiązkowe szczepienia: „Skutki covidu są straszne”

Założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej i europosłanka Janina Ochojska była gościem w programie „Onet Rano”. Podkreśliła, jak bardzo niebezpieczny jest koronawirus, z czego jeszcze nie wszyscy zdajemy sobie sprawę.

— Szczepienie przeciwko COVID-19 powinno być obowiązkowe. Namawiam do szczepienia się, ponieważ skutki covidu są straszne, a nie znamy jeszcze wszystkich — powiedziała Ochojska zwracając uwagę, że od samego początku społeczeństwo nie było uświadamiane, co do rzeczywistego zagrożenia.

Zobacz również: Budka obiecuje: „Każdy, kto został dotknięty przez władzę PiS, zostanie zrehabilitowany”

— Szczepienia na polio były obowiązkowe. Szczepili się wszyscy, myśląc też o tym, żeby nie zarażać innych. Nie wiem, czy więzi społeczne osłabły, czy fakt, że informacja jest łatwo dostępna, więc ludzie ją różnie interpretują i każdy teraz decyduje, szczepienie nie jest obowiązkowe. Uważam, że powinno być — kontynuowała europosłanka i przypomniała o dostępności szczepionek na COVID-19 dla wszystkich.

— Namawiam do szczepienia się, ponieważ czytam o skutkach covidu i muszę powiedzieć, że one są straszne, bo nie tylko osłabiają ludzi, ale niszczą organy wewnętrzne, nie znamy jeszcze wszystkich skutków covidu. Po co narażać się na walkę z tą chorobą przez lata, skoro można się zaszczepić? — dramatyzowała Janina Ochojska.

Zobacz również: Daniel Obajtek: To nie ring. Nie mam zamiaru odpowiadać na brednie niektórych osób

Wielu Polaków ani myśli się zaszczepić, tymczasem europosłanka apeluje o to, by czynność ta podlegała obowiązkowi. Wprowadzane od miesięcy zasady reżimu sanitarnego czynią szczepienia pośrednio obowiązkowymi. Unia Europejska powoli planuje wprowadzać paszporty covidowe, co utrudni swobodne podróżowanie wielu osobom. Tymczasem proste obliczenia matematyczne skłaniają nas do innej refleksji. Liczba osób zmarłych w Polsce do tej pory wynosi 62 734, co stanowi 0,165 proc. populacji. Natomiast liczba nadmiarowych zgonów przekroczyła już 100 tys. Są to osoby, które cierpiały z powodu innych chorób, a nie miały szansy dostać się do szpitala lub skorzystać z pomocy.

źródło: nczas.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these