Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek udzielił wywiadu dla „Rzeczpospolitej” i wyjaśnił, że nauczył się ignorować medialne ataki, a sam koncentruje się wyłącznie na tym, co ma do zrobienia. Nie ma przy tym zamiaru angażować się w żadne konflikty i przepychanki.

— To nie ring. Jestem prezesem poważnej spółki i nie mam zamiaru odpowiadać na brednie niektórych osób — wyjaśnił Daniel Obajtek podkreślając, że takimi sprawami zajmują się jego prawnicy.

Zobacz również: Piotr Müller o obostrzeniach: Będziemy odmrażać w odwrotnej kolejności

— Koncentruję się na zarządzaniu Orlenem. Pozwami zajmuje się mój prawnik. Płacę za obronę z własnej kieszeni. Skupiam się na Orlenie, którego wartość akcji idzie do góry. Akcjonariusze powinni być zadowoleni. Teraz bardzo ważne jest sfinalizowanie fuzji Lotosu, PGNiG i Orlenu — tłumaczył Obajtek odpowiadając tym samym na pytanie „ilu dziennikarzy pan już pozwał?”.

Biznesmen przypomniał również, że dawno ujawnił swój majątek, co powinno pozbawić zainteresowanych wątpliwości.

— Mogę tłumaczyć się organom ścigania, akcjonariuszom, ale nie będę urządzać konferencji, tylko dlatego, że któreś z mediów coś o mnie napisze — dodał prezes PKN Orlen nawiązując do wielu ataków „Gazety Wyborczej” która regularnie pisze na jego temat.

Zobacz również: Schetyna: Platforma Obywatelska nie miałaby problemu ze stworzeniem sprawnego rządu

Prezes PKN Orlen wyjawił, że zapowiedział podjęcie kroków prawnych wobec dziennika Michnika, który notorycznie mija się z prawdą na jego temat.

— Kolejny raz Gazeta Wyborcza feruje własne wyroki. Konfabulacje gangstera mające na celu złagodzenie kary uznaje za bardziej wiarygodne niż ustalenia prokuratury i wyroki niezależnych sądów. Dość pomówień. Podejmuję kroki prawne — wspominał jakiś czas temu Obajtek w mediach społecznościowych.

Kim jest Daniel Obajtek?

To polski polityk i działacz samorządowy; w latach 2006-2015 pełnił obowiązki wójta gminy Pcim, a w latach 2016-2017 był prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Od 2016 roku przez dwa lata był członkiem rady nadzorczej spółki Lotos Biopaliwa, a w latach 2017-2018 prezesem grupy energetycznej Energa. Od 2018 roku pełni funkcję prezesa Polskiego Koncernu Naftowego Orlen.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 218 times, 1 visits today)

2 KOMENTARZE

  1. I to jest bardzo dobre zdrowe podejscie. Nie ma sie co przepychac i isc na utarczki slowne z dziennikarzami i opozycja. Najlepiej olac i robic swoje. brawo

  2. A co niektóre media, to chyba zakochane w prezesie Orlenu, bo co tam zaglądam, to jakiś materiał na Obajtka ;P Nie potrafią o nim zapomnieć :p

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj