propolski.pl: Kto po raz kolejny zostanie prezesem TVP?

Kto po raz kolejny zostanie prezesem TVP? Rada Mediów Narodowych podjęła decyzję

Decyzją Rady Mediów Narodowych Jacek Kurski po raz kolejny zostanie prezesem TVP. Jak się okazuje, był jedynym kandydatem, a głosowało na niego trzech członków Rady, w tym dwóch było przeciw.

Kandydatura Jacka Kurskiego została zgłoszona przez Krzysztofa Czabańskiego — przewodniczącego Rady Mediów Narodowych.

Na ten moment obecnego prezesa poparło trzech członków RMN reprezentantów PiS. Dwóch członków nie było zainteresowanych kandydaturą Kurskiego.

Zobacz również: Obostrzenia dla niezaszczepionych? Tego domaga się Rada Medyczna

Zasiadający w RMN z rekomendacji PO — Juliusz Braun podkreślił, że zgłaszanie innego kandydata zwyczajnie „nie ma sensu”.

— Już podczas poprzedniego głosowania usłyszałem przecież od przewodniczącego Czabańskiego, że konkursy tylko stwarzają niepotrzebne kłopoty i nie są wymagane ustawowo. W związku z tym doszedłem do wniosku, że sprawa Kurskiego na stanowisku jest przesądzona — powiedział Braun w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Zobacz również: Komisja Europejska dyscyplinuje Niemcy za podważanie prymatu prawa unijnego nad prawem krajowym

W wygraną Kurskiego nie wątpili wysocy rangą politycy PiS. Ryszard Terlecki ocenił, że Kurski pozostanie prezesem, ponieważ „jest tak świetny”.

Wybór Jacka Kurskiego pochwalił również prezes Jarosław Kaczyński, przekonany, że pod kierownictwem Kurskiego TVP w zestawieniu z TVN-em jest „wzorem cnót wszelakich”.

źródło: o2.pl, onet.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these