Decyzją Rady Mediów Narodowych Jacek Kurski po raz kolejny zostanie prezesem TVP. Jak się okazuje, był jedynym kandydatem, a głosowało na niego trzech członków Rady, w tym dwóch było przeciw.

Kandydatura Jacka Kurskiego została zgłoszona przez Krzysztofa Czabańskiego — przewodniczącego Rady Mediów Narodowych.

Na ten moment obecnego prezesa poparło trzech członków RMN reprezentantów PiS. Dwóch członków nie było zainteresowanych kandydaturą Kurskiego.

Zobacz również: Obostrzenia dla niezaszczepionych? Tego domaga się Rada Medyczna

Zasiadający w RMN z rekomendacji PO — Juliusz Braun podkreślił, że zgłaszanie innego kandydata zwyczajnie „nie ma sensu”.

— Już podczas poprzedniego głosowania usłyszałem przecież od przewodniczącego Czabańskiego, że konkursy tylko stwarzają niepotrzebne kłopoty i nie są wymagane ustawowo. W związku z tym doszedłem do wniosku, że sprawa Kurskiego na stanowisku jest przesądzona — powiedział Braun w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Zobacz również: Komisja Europejska dyscyplinuje Niemcy za podważanie prymatu prawa unijnego nad prawem krajowym

W wygraną Kurskiego nie wątpili wysocy rangą politycy PiS. Ryszard Terlecki ocenił, że Kurski pozostanie prezesem, ponieważ „jest tak świetny”.

Przeczytaj również:  „Wam się wydaje, że cokolwiek robicie”. Korwin-Mikke nie przebiera w słowach [WIDEO]

Wybór Jacka Kurskiego pochwalił również prezes Jarosław Kaczyński, przekonany, że pod kierownictwem Kurskiego TVP w zestawieniu z TVN-em jest „wzorem cnót wszelakich”.

źródło: o2.pl, onet.pl

(Visited 182 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj