Konflikt na granicy polsko-białoruskiej stale przybiera na sile. Około 50-osobowa grupa migrantów zdołała przedrzeć się przez granicę, atakując przy okazji policjantów. Do tego zdarzenia doszło w rejonie Sarzyny w gminie Dubicze Cerkiewne na Podlasiu.

— Na stronę polską wdarło się około 50 imigrantów. W poszukiwaniach udział wzięło 21 policjantów oraz żołnierze i funkcjonariusze SG. 22 obywateli Iraku zostało zatrzymanych przez policjantów. Imigrantów przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej — poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

Natomiast w okolicy Kolonii Klukowicze jeszcze większa kilkudziesięcioosobowa grupa próbowała sforsować graniczne zabezpieczenia. Policja donosi nawet o 100-osobowej grupie czekającej na granicy.

W obliczu narastającego konfliktu na miejsce musiało przyjechać dodatkowe wsparcie policyjne. Wówczas doszło do ataków ze strony migrantów, którzy zaczęli obrzucać mundurowych gruzem i gałęziami.

— Rzucony kamień trafił w kask funkcjonariusza. Siła uderzenia była na tyle duża, że uszkodzony został hełm chroniący głowę policjanta — poinformowała policja na Twitterze.

Jako że migranci nie hamowali się w swoich atakach, to zniszczeniu uległ także policyjny radiowóz.

— W nocy żołnierze i funkcjonariusze zostali obrzuceni gruzem przez migrantów, którzy próbowali przedostać się do Polski. Migrantom nie udało się przedrzeć na polską stronę — przekazało Ministerstwo Obrony Narodowej.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Zobacz również: Tragedia na granicy polsko-białoruskiej. Zmarł żołnierz Wojska Polskiego

Zobacz również: Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Mocny komentarz prezydenta Joe Bidena [WIDEO]

Źródło: Twitter.com, polsatnews.pl

(Visited 988 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj