Media obiegła przykra wiadomość z granicy polsko-białoruskiej. Dowiadujemy się, że nie żyje żołnierz Wojska Polskiego, który służył w 17. Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej. Informacje te zostały potwierdzone przez rzecznika ministra koordynatora służb specjalnych Stanisława Żaryna.

Wydano również oficjalne oświadczenie w tej sprawie. W sobotę wieczorem pojawił się komunikat Dowódcy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

— W dniu 13 listopada br., w obszarze realizacji działań w obrębie granicy polsko-białoruskiej doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniósł żołnierz 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej — czytamy w mediach społecznościowych.

Poinformowano również o szczegółach tego zdarzenia.

— Czynności wyjaśniające w sprawie prowadzi Żandarmeria Wojskowa przy współudziale Prokuratury z Białegostoku. Według wstępnych ustaleń doszło do wystrzału z broni służbowej, w wyniku którego nastąpiła śmierć żołnierza, a w zdarzeniu nie uczestniczyły osoby trzecie — stwierdził Dowódca 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

Z udostępnionych informacji wiadomo, że żołnierz nie pełnił obowiązków bezpośrednio przy granicy polsko-białoruskiej.

— Do służby na granicy został oddelegowany nieco ponad tydzień temu. Od momentu oddelegowania nie miał kontaktu z migrantami — zaznaczono.

Zobacz również: Rafał Trzaskowski ostro o Bąkiewiczu: „Nadaje się do zbadania przez psychiatrę”

Przeczytaj również:  Aktywistka wdarła się na scenę. Tusk zaskoczony [WIDEO]

Zobacz również: Anna Mucha broni Kurdej-Szatan: „Sprawia, ze świat i ludzie dookoła są lepsi”

Źródło: Twitter.com

(Visited 3 146 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj