Prezydent USA Joe Biden zabrał głos w sprawie aktualnego kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Amerykański prezydent nie ukrywał, że sytuacja wygląda poważnie.

— Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest powodem wielkiego zaniepokojenia — powiedział Joe Biden. Amerykański prezydent podkreślił, że Waszyngton podzielił się swoimi wątpliwościami zarówno z Rosją, jak i Białorusią.

— To wielce niepokojące. Zakomunikowaliśmy nasze obawy Rosji i zakomunikowaliśmy nasze obawy Białorusi — dodał prezydent USA w rozmowie z dziennikarzem RMF FM, kiedy zmierzał do śmigłowca Marine One.

Słowa te to pierwszy jak dotąd publiczny komentarz prezydenta Bidena na ten temat. W środę prezydent USA prowadził rozmowy z szefową KE Ursulą von der Leyen i poruszał kwestie aktualnego kryzysu na granicy.

Działania białoruskich władz skrytykował również szef dyplomacji USA Antony Blinken, który obwieścił, że Stany Zjednoczone rozważają użycie „różnych narzędzi” jeżeli chodzi o Mińsk. Szefowa KE po przeprowadzeniu rozmów z Bidenem przekazała, że USA wdrożą nowe sankcje przeciwko reżimowi Aleksandra Łukaszenki już w grudniu.

Szef komisji ds. zagranicznych Senatu, Bob Menendez w mocnych słowach skrytykował białoruski atak, określając go „groteskowym atakiem hybrydowym”

Zobacz również: Białoruscy żołnierze chcieli zniszczyć ogrodzenie. Powstrzymała ich Straż Graniczna [WIDEO]

Zobacz również: Władimir Putin skomentował sytuację na granicy polsko-białoruskiej: „Nas to nie dotyczy”

Źródło: Twitter.com, NCzas.com

(Visited 1 327 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj