Ostatnie godziny na granicy polsko-białoruskiej były wyjątkowo niespokojne. Media obiegła informacja o tym, że grupa ok. 50 migrantów przedarła się przez zabezpieczenia i zaatakowała policjantów. W stronę mundurowych poleciały kamienie, gałęzie i inne niebezpieczne przedmioty.

— Na stronę polską wdarło się około 50 imigrantów. W poszukiwaniach udział wzięło 21 policjantów oraz żołnierze i funkcjonariusze SG. 22 obywateli Iraku zostało zatrzymanych przez policjantów. Imigrantów przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej — relacjonował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych przekazał, że białoruskie służby świadomie przywożą na granicę gruz i kamienie z białoruskich zakładów budowlanych, by wykorzystać je do niszczenia zabezpieczeń i atakowania służb.

— W ost. dniach pojawiały się informację o zwożeniu nad granicę gruzu i kamieni z białoruskich zakładów budowlanych. Widziano kilka ciężarówek z takim ładunkiem… — napisał Stanisław Żaryn w poście na Twitterze.

Rzecznik ustosunkował się do obrzucania polskich służb kamieniami i gruzem.

— W nocy żołnierze i funkcjonariusze zostali obrzuceni gruzem przez migrantów, którzy próbowali przedostać się do Polski. Migrantom nie udało się przedrzeć na polską stronę — przekazało Ministerstwo Obrony Narodowej.

Przeczytaj również:  Lech Wałęsa rozwścieczył Dmitrija Miedwiediewa. Padły mocne słowa

Do zdarzenia doszło w okolicy Kolonii Klukowicze, gdy pokaźna grupa migrantów próbowała przedostać się przez granicę. Policja donosi nawet o 100-osobowej grupie, która działała w sposób przemyślany i zorganizowany. Z tego względu wezwano dodatkowe wsparcie policyjne. Wówczas migranci zaczęli atakować mundurowych, rzucając w nich wieloma niebezpiecznymi przedmiotami.

— Rzucony kamień trafił w kask funkcjonariusza. Siła uderzenia była na tyle duża, że uszkodzony został hełm chroniący głowę policjanta — napisała podlaska Policja w mediach społecznościowych.

Zobacz również: Anna Mucha broni Kurdej-Szatan: „Sprawia, ze świat i ludzie dookoła są lepsi”

Zobacz również: Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Mocny komentarz prezydenta Joe Bidena [WIDEO]

Źródło: Twitter.com, polsatnews.pl, propolski.pl

(Visited 848 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj