Szef MON Mariusz Błaszczak, mówiąc o liczbie żołnierzy służących dla Polski, nie krył swojego entuzjazmu. Ogłosił, że statystyki będą stale rosnąć szczególnie po uchwaleniu ustawy o obronie ojczyzny.

– 113 500 żołnierzy wojsk operacyjnych służy w Siłach Zbrojnych RP – napisał szef MON Mariusz Błaszczak, który opublikował post na Twitterze.

– Zwiększanie liczebności Wojska Polskiego jest jednym z moich priorytetów. Już 113 500 żołnierzy wojsk operacyjnych służy w Siłach Zbrojnych RP. Dzięki ustawie o obronie ojczyzny wzrost liczebności będzie jeszcze większy – dodał minister Błaszczak, przedstawiając przy okazji infografikę ukazującą wzrost liczby żołnierzy zawodowych w Siłach Zbrojnych.

Wynika z niej, że w 2015 roku polska armia liczyła 95 tys., natomiast w 2020 roku 111 tys. Jeżeli chodzi o 2021 rok, to możemy już mówić o liczbie 113,5 tys.

Przypomnijmy, że w listopadzie zaprezentowano projekt ustawy o obronie ojczyzny, który zawiera ponad 700 artykułów. Ma on zastąpić nawet kilkanaście ustaw, w tym tę o powszechnym obowiązku obrony i o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych.

Wiąże się z nim wprowadzenie nowych rodzajów służby, a także finansowanie wydatków na wojsko z wpływów spoza budżetu MON.

Zobacz również: Dziennikarka Beata Tadla trafiła do szpitala. Przyjechała po nią karetka

Zobacz również: Ryszard Terlecki: „Przez osiem lat rządów PO miałem podsłuch na telefonie”

źródło: Twitter.com

(Visited 343 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj