Prezydent Francji Emmanuel Macron i nowa szefowa Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola brali udział w konferencji prasowej w europarlamencie w Strasburgu. Podczas całego trwającego cztery minuty spotkania nie było możliwości zadawania pytań, co oburzyło dziennikarzy.

Po jej zakończeniu w mediach społecznościowych zaroiło się od komentarzy dziennikarzy, którzy byli zirytowani tym faktem. Pojawiły się nawet sugestie, że konferencję zorganizowano jedynie po to, by politycy mogli zrobić sobie wspólne zdjęcie.

Część z dziennikarzy, kiedy dowiedziała się o braku możliwości zadawania pytań, natychmiast wstała i opuściła salę. Emmanuel Macron chwilę wcześniej brał udział w trwającej pięć godzin debacie dotyczącej priorytetów francuskiej prezydencji.

— Parlament Europejski będzie pracował razem z francuską prezydencja w realizacji wielu wyzwań dot. wartości, praworządności, zmian klimatu i kryzysu zdrowia oraz spraw społecznych i ekonomicznych — powiedziała Roberta Metsola. Przewodnicząca PE dodała, że cieszą ją słowa francuskiego prezydenta w kwestii praw kobiet.

Polityk podkreślił, że bardzo ważne jest, by odbudować Europę, która poradzi sobie z kryzysem klimatycznym i innymi wyzwaniami.

Kierownictwo PE poinformowało PAP, że nie było możliwości zadawania pytań, „ponieważ Macron był bardzo spóźniony na następne spotkanie i ponadto udzielił wielu wyczerpujących odpowiedzi na pytania europosłów na sali plenarnej”.

Przeczytaj również:  Sondaż. Niemcy ocenili pracę rządu Olafa Scholza

Zobacz również: Adam Niedzielski nie ma dobrych wieści: szczyt tej fali nastąpi na przełomie stycznia i lutego

Zobacz również: Ryszard Terlecki: „Przez osiem lat rządów PO miałem podsłuch na telefonie”

źródło: Twitter.com

(Visited 215 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj