Na wniosek z 29 stycznia Ministerstwo Zdrowia udostępniło niedawno dokument z liczbą osób, które zmarły (bez chorób współistniejących) w 2020 roku na COVID-19.

Ile osób zmarło przez COVID-19? Oficjalne dane Ministerstwa Zdrowia opublikował na grupie Strajku Przedsiębiorców (liczącej ponad 200 tysięcy członków) były kandydat na prezydenta Paweł Tanajno.

Okazało się, że w ciągu 10 miesięcy liczba rzeczywistych ofiar (bez chorób współistniejących) wyniosła niewiele ponad pięć tysięcy, z czego większość zgonów odnotowano wśród Polaków powyżej 67 roku życia. Komentatorzy natychmiast postanowili porównać liczbę ofiar COVID-19 z ilością zgonów na raka w ciągu roku. Okazuje się, że na nowotwory umiera blisko 20 razy więcej chorych.

Przeczytaj również: Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia. Przyszłość rysuje się w ciemnych barwach

DOŚĆ BEZPRAWIA i NIESPRAWIEDLIWOŚCI RZĄDU PiS CZEGO NIE ROZUMIECIE. Dla 5 tys. zmarłych przez 10 miesięcy 2020 roku (prawdopodobnie nie zrobiono im sekcji zwłok) Rząd PiS bezprawnie terroryzuje całą Polskę. Na inne choroby umiera w Polsce setki tysięcy Polaków rocznie! napisał w mediach społecznościowych szczeciński komentator i bloger Piotr Zarzycki.

Przeczytaj również:  Staruszka szła po torowisku. Nie potrafiła odpowiedzieć, jak się tam znalazła

Od czwartego kwietnia do 31 grudnia 2020 dokładna liczba ofiar na COVID-19 wyniosła 5102 osoby.

Zarzycki zaznaczył, że w tym samym okresie na nowotwory umiera około stu tysięcy Polaków, w tym bardzo wiele młodych osób:

Dla porównania na raka umiera 100 tysięcy osób rocznie, jakby komuś brakowało skali absurdu podkreślił bloger.

Przeczytaj również: Te dane wstrząsną. Wyciek rzeczywistej liczby zgonów na COVID-19. „Przyjrzyjcie się, abyście dobrze wiedzieli z jakiego powodu wasze życie się zawaliło”

Źródło: NCzas

(Visited 18 781 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj