Politycy opozycji nie kryli rozczarowania po czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Były premier Donald Tusk zaapelował do rodaków o uczestniczenie w niedzielnym proteście w Warszawie.

Wygląda na to, że prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz poszła w ślady swojego ulubieńca i również ogłosiła powstanie manifestacji.

— Niedziela godz. 18 fontanna Neptuna w Gdańsku. Stajemy po stronie naszej Ojczyzny w zjednoczonej Europie. Do zobaczenia! — napisała w mediach społecznościowych Aleksandra Dulkiewicz.

Do słów prezydent Gdańska szybko odnieśli się internauci, którzy zwrócili uwagę na to, jakie napisy widniały na transparentach w czasie manifestacji KOD w 2015 roku.

— Zgodnie z naszą Konstytucją orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą — takie słowa śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego umieszczono na transparencie.

Przypominają one także o tych państwach, które wcześniej niż nasz kraj uznały wyższość swojej konstytucji nad prawem unijnym. Chodzi o Włochy, Hiszpanię, Francję, Niemcy, Czechy i Litwę.

W czwartek TK orzekł, że niektóre przepisy europejskie w kwestii, w jakiej organy UE działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę, nie są zgodne z polską konstytucją. Decyzja ta wywołała gniew ze strony polityków i przedstawicieli opozycji.

Zobacz również: Tusk próbuje mobilizować zwolenników opozycji: „Tylko tak możemy ich powstrzymać”

Zobacz również: Janusz Korwin-Mikke chce pozwać Magdalenę Środę: „Ta bezmyślna Baba…”

źródło: wpolityce.pl

(Visited 383 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj