Szymon Hołownia powiedział, co myśli o powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki. — My jesteśmy z innego pokolenia — stwierdził lider Polski 2050 na antenie TVN24. Polityk został zapytany o lojalność wobec byłego premiera i udzielił zaskakującej odpowiedzi.

— Dzisiaj wiemy, że wrócił Tusk. Wiemy jaką wizję zaproponował. Zaproponował wizje, idziemy bić się z PiS-em na śmierć i życie — wyjaśnił Szymon Hołownia w „Rozmowie Piaseckiego” TVN24.

Polityk zaznaczył, że retoryka antypisowska może być niewystarczająca.

— Ja mam ochotę po usłyszeniu tego powiedzieć, że najważniejsze wydaje mi się, nie to, że pójdziemy i wklepiemy PiS-owi, tylko jeżeli pójdziemy i wklepiemy PiS-owi bez programu, na pierwszy dzień po zwycięstwie z PiSem, to PiS wygrywa za pół roku, kolejne i to wygrywa bardzo — ocenił Hołownia, który przyznał, że patrzy z uznaniem na dotychczasowe osiągnięcia Tuska. Nie szczędził przy tym pochwał i wzniosłych epitetów pod adresem byłego szefa RE.

— Słuchajcie, on był głową państwa, którym jest Unia Europejska, żaden Polak tego wcześniej nie osiągnął. My jesteśmy z innego pokolenia. Ja to widzę, bardzo wyraźnie, kiedy słucham Tuska, który mówi moim zadaniem jest przyjść, pomóc wam spuścić łomot PiS-owi, a później się już sobie młodzi układajcie i rządźcie. Ja jestem z pokolenia, tych młodych, którzy mówią dobra, ale mnie interesuje jak będziemy to układać, jak to zrobimy — podkreślił.

Przeczytaj również:  Warszawa: Atak karków na pasażera seata. Internauci zbulwersowani [WIDEO]

Zobacz również: Te zdjęcia wzruszyły internautów. Piłkarz pocieszał zawodników przegranej drużyny

Zobacz również: Problemy Lubnauer i Nowackiej? „Są do odstrzału”

źródło: wmeritum.pl

(Visited 427 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj