Mecz Hiszpania — Szwajcaria podczas tegorocznych Mistrzostw Europy dostarczył widzom mnóstwa emocji. Regulaminowy czas gry rozpoczął się remisem 1:1, pomimo tego, że Szwajcarzy grali w dziesiątkę.

Dogrywka także nie przyniosła satysfakcjonujących rezultatów, więc postanowiono o rzutach karnych, które miały rozwiać wątpliwości. Ostatecznie zawodnicy wciąż pudłowali, a Hiszpanie odnieśli zwycięstwo 3:1. Po spotkaniu wydarzył się niezwykle poruszający moment. Thiago Alcantara oddalił się od świętujących piłkarzy i zaczął pocieszać przegranych rywali.

Po meczu Szwajcarzy nie kryli smutku i emocji. Najwięcej złości miał do siebie Ruben Vargas, który przestrzelił rzut karny. Alcantara podbiegł do niego i zaczął go pocieszać. Udzielił również wsparcia innym szwajcarskim zawodnikom, między innymi bramkarzowi Yanna Sommerowi. Gest Hiszpana został zauważony i doceniony zarówno przez szwajcarskich kibiców, jak i piłkarzy.

Nie zmienia faktu, że to Hiszpania zwyciężyła i awansowała do półfinału tegorocznych Mistrzostw Europy.

Zobacz również: Były szef niemieckich służb ostro podsumowuje Merkel. Twierdzi, że jej polityka imigracyjna była „zabójcza”

Zobacz również: Trzaskowski i Hołownia mogą zakończyć karierę Tuska?

źródło: wmeritum.pl

(Visited 188 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj