4

Zmarł raptem 4 godziny po przyjęciu szczepionki! Jest oświadczenie koncernu

47-letni mieszkaniec Winnicy na Ukrainie zmarł kilka godzin po przyjęciu preparatu firmy Pfizer. Ukraiński resort ochrony zdrowia przekazał, że zbada dokładnie okoliczności śmierci mężczyzny, który zmarł w piątek 4 godziny po otrzymaniu szczepionki Comirnaty/Pfizer-BioNTech.

Nie ustalono związku między szczepieniem a śmiercią 47-letniego mieszkańca Winnicy na Ukrainie  czytamy w oświadczeniu koncernu farmaceutycznego Pfizer.

Ukraiński resort ochrony zdrowia zaznaczył z kolei, że pozostałe osoby, którym podano szczepionkę z tego samego flakonu, są w dobrym stanie zdrowia.

Nieszczęśliwy przypadek śmierci 47-letniego mieszkańca Winnicy zarejestrowano jako zdarzenie niepożądane po szczepieniu.

Zgodnie z przepisami i międzynarodowymi standardami konieczne jest zbadanie okoliczności każdego zgonu, który następuje w okresie 30 dni po otrzymaniu szczepionki dodano w oświadczeniu.

Pfizer: Nie ustalono związku przyczynowo-skutkowego

Cytowana przez agencję Reutera firma Pfizer podkreśliła w wydanym komunikacie, że „traktuje bardzo poważnie zdarzenia niepożądane, które potencjalnie są związane z jej szczepionką.”

Zaznaczamy, że tym razem nie ustalono związku przyczynowo-skutkowego zakomunikowano.

Koncern przekonuje, że szczepionkę Pfizera przeciwko COVID-19 otrzymało dotychczas 400 milionów ludzi na całym świecie.

Należy odnotować, że ciężkie zdarzenia niepożądane, które nie są powiązane ze szczepionką, niestety mogą się pojawiać z taką samą częstotliwością, jak ogółem wśród populacji dodano w oświadczeniu.

W ukraińskich mediach pojawiła się informacja, jakoby śmierć Ukraińca miała przyczynę w chorobach serca pacjenta. U mężczyzny nie wykryto zatoru, szoku ani wstrząsu anafilaktycznego.

Przeczytaj również: A jednak. Zmierzamy w kierunku „obowiązku szczepień” na koronawirusa. Kulisy wielkiej operacji społecznej

Przeczytaj również: 5 milionów wściekłych obywateli Szczepili się, ale „złą” partią AstraZeneki, więc Unia ich nie wpuści

źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these