Były prezenter TVN Szymon Hołownia jest ostatnio bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Jego wpisy dotyczą głównie krytyki rządu i opozycji, którą próbuje pouczać.

Publicysta Szymon Hołownia był gościem na antenie TOK FM i skomentował sytuację w Zjednoczonej Prawicy oraz kwestię Funduszu Odbudowy.

Zdaniem Szymona Hołowni wszystko to, co dzieje się w Zjednoczonej Prawicy, jest podobne do I wojny światowej, ponieważ „nigdy nie wiadomo, gdzie będzie to Sarajewo, którego dnia i w którym momencie jeden wystrzał rozpęta koniec tej całej historii”.

Zobacz również: Jachira płacze z bezsilności: „Czy tak wyglądały procesy stalinowskie?”

— Odejście Maksymowicza to tylko preludium, dlatego że Gowin próbuje się odwinąć i zbudować w stronę klubu. To jest oczywiste. PiS będzie go ostrzeliwało na wszystkie sposoby, żeby mu to uniemożliwić. TVP prowadzi bardzo intensywną kampanię oczerniania Zbigniewa Ziobry i jego prokuratury po sprawie Nowaka. Posłowie już robią kolędę po mediach i opowiadają, jak Ziobro jest beznadziejny i zły — oświadczył były prezenter i odniósł się do sprawy głosowania nad Funduszem Odbudowy.

Zobacz również: Dr Martyka o polityce rządu w TVP: „Lockdown to jest tylko wielkie nieszczęście”

Przeczytaj również:  Poseł Kukiza radzi Polakom, jak przetrwać kryzys energetyczny. "Pan próbuje żarty sobie stroić"[+WIDEO]

Podkreślił, że większość środków z funduszu będzie wypłacona w latach 2023-2026, czyli w jego ocenie „dawno po rządach PiS”. Wskazał przy tym na „decydującą rolę” PiS.

— Opozycja powinna dziś zająć się usunięciem od władzy Jarosława Kaczyńskiego. Niestety przeżywa moment „antyobamiczny”. Ludzie patrząc na to co jest, po naszej stronie sceny politycznej nie mówią „Yes, we can”, tylko „No, they can’t” — wyjaśniał były dziennikarz.

Zdaniem Hołowni w przypadku porażki głosowania nad Funduszem Odbudowy w Sejmie, politycy rządzący mogą poprowadzić nas w stronę Polexit-u.

— Te pieniądze należą się Polakom, którym będą służyły przez wiele lat. Trzeba jak najszybciej usunąć Jarosława Kaczyńskiego z funkcji, którą pełni — przekonywał Hołownia.

Źródło: wPolityce.pl

(Visited 847 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj