Kamila Gasiuk-Pihowicz przemawiała z mównicy sejmowej i w ostrych słowach skomentowała ostatni wyrok TK. Internauci jednak przypomnieli jej, że kilka lat temu twierdziła zupełnie coś innego.

— Nikt nie ma prawa oceniać, czy wyrok zapadł zgodnie z prawem, czy skład sądu był prawidłowy, czy nie. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego ma moc powszechnie obowiązującą i jest ostateczny — powiedziała Kamila Gasiuk-Pihowicz w 2016 roku. Teraz parlamentarzystka jest innego zdania, co nie umknęło uwadze internautów.

Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że przepis ustawy o Rzeczniku Praw Obywatelskich, który pozwala pełnić obowiązki RPO po upływie kadencji do czasu objęcia stanowiska przez następcę, jest niezgodny z konstytucją; przepis straci moc obowiązującą po upływie trzech miesięcy od opublikowania wyroku w Dzienniku Ustaw. W tym czasie parlament powinien uchwalić ustawę dotyczącą kadencji RPO — orzekł TK. Wyrok został opublikowany w Dzienniku Ustaw.

Zobacz również: Najnowszy sondaż: Zyskuje PiS i Hołownia. KO traci, jak nigdy. Kto jeszcze w Sejmie?

Wyrok ten ogromnie oburzył całą opozycję, a szczególnie Kamilę Gasiuk-Pihowicz, która określiła go jako atak na demokrację.

Przeczytaj również:  Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

— To pseudowyrok. Cios w samo serce polskiej demokracji! Cofa on Polskę o dekady w ochronie praw człowieka i obywatela! — napisała dziś Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Internauci przypomnieli jednak słowa posłanki z 2016 roku, kiedy miała odmienny punkt widzenia:

— Wyrok Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne. Nikt nie ma prawa oceniać, czy ten wyrok zapadł zgodnie z prawem, czy skład sądu był prawidłowy, czy nie. Nikt nie ma prawa kontrolować, czy ten wyrok spełnia jakiekolwiek wymogi, czy w jego ocenie jest opinią, czy konkluzją ze spotkania towarzyskiego — mówiła Gasiuk-Pihowicz kilka lat temu.

Zobacz również: Maryla Rodowicz cierpi przez pandemię? „Gdzie bym miała kogoś poznać?”

Źródło: Niezalezna.pl

(Visited 474 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj