Posłanka KO Klaudia Jachira w wielkich emocjach śledzi sprawę wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich: Czy tak wyglądały procesy stalinowskie? zapytała przejęta parlamentarzystka.

W poniedziałek w Trybunale Konstytucyjnym miała miejsce rozprawa tycząca się zbadania konstytucyjności ustawowego przedłużenia pięcioletniej kadencji RPO w sytuacji, w której upłynie jego kadencja, a następca nie zostanie wybrany. Tematem tym TK miał się zająć już 20 września 2020 roku, do rozprawy jednak nie doszło, a jej termin był w nieskończoność przekładany.

W obliczu tych wydarzeń swój komentarz zostawiła Klaudia Jachira, która nie kryła swojego mocno emocjonalnego stosunku do całej procedury.

Jest nowy dzień, a ja za każdym razem płaczę z bezsilności, gdy przed oczami mam prokuratora stanu wojennego upokarzającego Rzecznika Praw Obywatelskich — Człowieka Wolności napisała posłanka na Facebooku.

Zobacz również: Dyrektor łódzkiego liceum przeciwko symbolowi Strajku Kobiet. Został zawieszony

Podkreśliła przy tym, że „ten widok zostanie z nami na zawsze”. Parlamentarzystka zapytała: „czy tak wyglądały procesy stalinowskie?”.

W czwartek Trybunał Konstytucyjny zdecydował, że fragment ustawy o RPO nie jest zgodny z ustawą zasadniczą. Oznacza to, że wykonywanie obowiązków RPO po upływie kadencji jest niezgodne z Konstytucją.

Jest nowy dzień, a ja za każdym razem płaczę z bezsilności, gdy przed oczami mam prokuratora stanu wojennego…

Opublikowany przez Klaudię Jachirę Wtorek, 13 kwietnia 2021

Zdalna praca Sejmie, akurat trwają głosowania. Właśnie straciliśmy RPO. Jestem pod pseudotrybunałem, dobrze, że pada deszcz, bo nie widać moich łez… Jeszcze Polska nie zginęła! #MuremzaBodnarem

Opublikowany przez Klaudię Jachirę Czwartek, 15 kwietnia 2021

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 1 388 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Pacjent wyszedł ze szpitala na czworaka, wykrzykując przekleństwa. Nietypowy protest w Płocku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here