propolski.pl: Hołownia

Hołownia ostro przyatakował: Kaczyński cofnął nas do głębokiego PRL-u

Szymon Hołownia jest zdania, że Jarosław Kaczyński poprzez swoje działania „cofnął Polskę do głębokiego PRL-u”.

Lider Polski 2050 dodał, że „game changerem” polskiej polityki będą pieniądze, tzn. drożyzna, inflacja, cena ciepła, czy paliwa.

– Kaczyński cofnął nas do głębokiego PRL-u. Jak traktuje media? Jak Jaruzelski „Trybunę Ludu”. Jak traktuje sądy, samorządy, spółki skarbu państwa? Gdzie jesteśmy, jeśli chodzi o inflację, perspektywę rozwoju gospodarczego? – zastanawiał się polityk.

– By je obniżyć, trzeba zadziałać w dwóch planach, rząd powinien o tym wiedzieć. Pierwszy to działanie w stylu pogotowia ratunkowego. Trzeba szybko wysłać wszystkie siły, które ma państwo, do walki z mafią węglową, bo musi ona być w Polsce, nie ma co do tego wątpliwości. Z kopalni wyjeżdża tona węgla za tysiąc złotych, a na składzie jest po 3 tysiące złotych. Trzeba to wyjaśnić – podkreślił były kandydat na prezydenta.

Szymon Hołownia zaznaczył, że są poważne przesłanki do sprawdzenia powiązań mafijnych.

– Dlatego złożyliśmy wniosek do UOKiK. Uważamy, że wiele służb w Polsce, zamiast tropić przeciwników politycznych, powinny zająć się tym, byśmy nie mieli kryzysu grzewczego lat 70. i talonów na ciepło. Przegapiliśmy moment transformacji energetycznej. Dzisiaj pieniądze z KPO powinniśmy zacząć wydawać na zmiany pieców u ludzi w domach na pompy ciepła, które potrzebują prądu, a nie potrzebują rosyjskiego węgla czy gazu. Powinniśmy iść w polskie słońce i polski wiatr – dodał były prezenter.

Lider Polski 2050 wymieniał, że dzisiaj koszt 20 litrów benzyny to 160 zł.

– Jeszcze dwa lata temu za taką kwotę można było dojechać samochodem z Katowic do Warszawy i z powrotem, dziś może nie wystarczyć na podróż w jedną stronę. Z kolei koszt 15 kilogramów węgla (tyle potrzeba do ogrzania domu przez jeden dzień) – to 45 zł – wskazał Szymon Hołownia.

– Jeżeli to się nie zatrzyma – a nie widać pomysłu rządzących, żeby ta spirala cen się zatrzymała – to w październiku, listopadzie, grudniu Polska zamieni się w „Krainę lodu” – dodał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Premier Morawiecki zapowiedział zmiany w dostępie do broni: „Musimy odstraszać przeciwnika”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: USA: Kamery przy zoo nagrały tajemniczego osobnika. Czy to legendarna Chupacabra?

źródło: polsatnews.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these