Premier Morawiecki brał udział w wydarzeniu, jakim było otwarcie pneumatycznej strzelnicy sportowej w myszkowskim Zespole Szkół nr 1. Szef polskiego rządu zapowiedział przy tym zmianę przepisów, jeżeli chodzi o dostęp do broni w naszym kraju.

– Życzymy sobie pokoju, ale znamy to rzymskie powiedzenie: jeżeli chcesz pokoju, gotuj się do wojny. Musimy być na tyle silnie uzbrojeni, żeby odstraszać przeciwnika. Nasza armia musi być tak silna, żeby najlepiej nie musiała być nigdy użyta, sprawdzona w boju – a całe społeczeństwo obywatelskie przeszkolone także dzięki takim strzelnicom jak ta w Myszkowie – powiedział Mateusz Morawiecki.

Polityk wyjaśnił przy tym, że obywatele są ważnym „uzupełnieniem armii”.

– Każda strzelnica jest potrzebna, ale te nowoczesne, dostępne dla wszystkich mieszkańców – to jest coś, na co dzisiaj stawiamy – oznajmił Morawiecki. Przypomniał także, jak ważna jest budowa strzelnicy w każdym powiecie.

Premier zapowiedział wprowadzenie zmian w przepisach dotyczących dostępu do posiadania broni.

– Nasi parlamentarzyści w specjalnej ustawie będą pracowali w najbliższych miesiącach nad dostępem do broni. W szczególności dla młodych chłopców, dla panów, trzeba powtarzać tę informację, że dostęp do broni jest przede wszystkim po to, abyśmy byli jako państwo, silne, gotowe – silniejsze i lepiej przeszkolone w użyciu broni – mówił polityk.

Przeczytaj również:  Rosja pozbywa się ambasadora Łotwy. Ma dwa tygodnie na opuszczenie kraju

Mateusz Morawiecki przyznał, że w najbliższym czasie sytuacja może być bardzo niespokojna.

– Musimy wiedzieć, że ten czas spokoju, być może na dłuższe lata, dłuższy okres – minął. Dzieje się tak za sprawą barbarzyńskiej, niesprowokowanej napaści Rosji na Ukrainę – tłumaczył Morawiecki.

Szef rządu dodał, że przez bardzo długi czas nasz kraj znajdował się w zależności od Rosji.

– Nie chcemy z powrotem tej niewoli. Odrzucamy ich kolonializm, ich imperializm. Jesteśmy w wolnym kraju i będziemy o naszą wolność zabiegać, będziemy o naszą wolność walczyć. Jeśli Rosji kiedykolwiek miałoby przyjść do głowy, żeby zaatakować Polskę, to Rosja musi wiedzieć, Kreml musi wiedzieć, że w Polsce jest gotowych 40 mln Polaków stanąć z bronią w ręku, aby bronić swojej ojczyzny – zakończył premier.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Giertych przegrał w sądzie! Dziennikarz TVP może spać spokojnie

ZOBACZ RÓWNIEŻ: W TVP INFO wybuchła dzika awantura. „Człowieku, co ty wygadujesz?!” [WIDEO]

źródło: RMF FM

(Visited 231 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj