Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak zabrał głos w czasie kongresu Ruchu Narodowego. Polityk mówił o socjalizmie i o tym, że „narodowcy zdecydowanie go odrzucali”.

Poseł Konfederacji nie szczędził mocnych słów w kwestii podejścia narodowców do socjalizmu i liberalizmu.

– Socjalizm zawsze narodowcy zdecydowanie odrzucali. Socjalizm jest i zawsze był i będzie nieakceptowalny, ponieważ najpierw prowadzi do ogłupienia, następnie do zdemoralizowania, a na końcu do zubożenia narodu – powiedział Krzysztof Bosak.

– To nie jest ścieżka, którą chcielibyśmy iść, ale zwróćcie uwagę, że dziś socjalizm podnosi głowę w różnych formach, na poziomie brukselskim, na poziomie tu debaty w Polsce, w nowej odsłonie – dodał poseł Konfederacji.

Prawicowy poseł zauważył, że ma to aktualnie miejsce w szkole.

– A to pod jakimiś hasłami nowoczesnymi, postępowymi, a to jakaś tam teoria monetarna, a to jeszcze jakieś tam modne lektury. Premier Morawiecki potrafi się na takie rzeczy powoływać i nazywany jest, że to prawica. Takie mamy pomieszanie pojęć – podkreślił.

Ruch Narodowy potępia socjalizm?

– Ruch Narodowy odrzuca socjalizm i odrzuca pomieszanie pojęć, ale Ruch Narodowy odrzuca też skrajny liberalizm. Dlaczego? – wyjaśnił Krzysztof Bosak.

– Dlatego, że skrajny liberalizm to jest maska, za którą często skrywa się dyktat międzynarodowych sił, przewaga silniejszego, który chce, żeby Polska abdykowała ze stanowienia swojego prawa, żeby abdykowała nawet z ochrony wolności gospodarczej tutaj, żeby po prostu był przywilej silniejszego, żebyśmy byli przestrzenią, w której po prostu jest żerowisko dla najsilniejszych aktorów na forum międzynarodowym. To także odrzucamy – dodał poseł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Premier Morawiecki zapowiedział zmiany w dostępie do broni: „Musimy odstraszać przeciwnika”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wojciech Cejrowski bez litości dla paczkomatów. Powiedział, co by z nimi zrobił

źródło: Twitter

(Visited 192 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj