Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przemówił do uczestników dorocznego forum Komitetu Żydów Amerykańskich. Nie szczędził przy tym mocnych słów.

– Ukraina potrzebuje potężnej broni ofensywnej, bez niej wojna się przeciąga, a liczba ofiar wzrasta – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

– Opowiedzcie się za koniecznością zwiększenia sankcji wobec Rosji. Możecie to zrobić. Pomagajcie nam przyspieszyć dostawy broni dla Ukrainy, żebyśmy mogli wyzwolić okupowane terytoria – dodał Zełenski na opublikowanym nagraniu.

Zwrócił przy tym uwagę, że pomoc AJC dla Ukrainy jest „bardzo poważna”. Dodatkowo zaapelował o podjęcie wszelkich działań, które mogłyby powstrzymać „rosyjską nienawiść.

– Jak mogło w 2022 roku dojść do masowych zabójstw, tortur, zniszczenia miast, powstania obozów filtracyjnych, które utworzyli rosyjscy okupanci na zajętych terenach i które przypominają nazistowskie obozy koncentracyjne? Rosja uważa przy tym, że nie będzie odpowiadać za całe to zło, za barbarzyńskie bombardowania domów mieszkalnych, szpitali, cerkwi. Rosja wciąż jeszcze ma wystarczająco sił, żeby kontynuować wojnę przeciwko Ukrainie, przeciw ludziom i żeby nie zwracać uwagi na reakcję świata – mówił ukraiński prezydent.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kurdej-Szatan szczerze o zarobkach aktorów: „Byłam wiecznie na minusie”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Premier Morawiecki zapowiedział zmiany w dostępie do broni: „Musimy odstraszać przeciwnika”

źródło: YouTube

(Visited 224 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj