Lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia był gościem na antenie Polsat News. Publicysta poruszył wiele istotnych kwestii społeczno-politycznych.

— Trzeba otworzyć granicę z Białorusią. Ponad milion Białorusinów ma polskie wizy turystyczne. Rozporządzenie „covidowe”, które teraz obowiązuje, uniemożliwia łatwe przekroczenie granicy — mówił Szymon Hołownia.

— Trzeba też jak najszybciej wdrożyć program wsparcia białoruskiej demokracji, przez program wsparcia białoruskich studentów, którzy mogliby przyjeżdżać do Polski. Chodzi też o program wsparcia białoruskich mediów. Nie jesteśmy w stanie zainterweniować tam w sposób bezpośredni, ale możemy uczestniczyć w tych inicjatywach, które organizuje Litwa, które dzieją się w ramach Unii Europejskiej — dodał były kandydat na prezydenta.

Nie obeszło się również bez krytyki rządu.

— Żałuję, że my już nie gramy tej roli, którą kiedyś graliśmy w Unii Europejskiej, dzięki tej niemądrej polityce zagranicznej, którą prowadziliśmy przez ostatnie lata. Bo kiedyś bylibyśmy głównym rozgrywającym, byliśmy jednym z głównych kreatorów polityki wschodniej Unii Europejskiej. Dziś po tych wszystkich fochach, dąsach, obrażaniach się, uczeniu jedzenia widelcem i przegłosowywaniu 27:1, jesteśmy gdzieś na marginesie tego procesu — stwierdził Hołownia.

Przeczytaj również:  Kolejna wpadka w Dzień Dobry TVN. Filip Chajzer zapomniał, że ma włączony mikrofon?

Zobacz również: Miller o hejcie na Pajączkowską: ,,biust proszę zawsze nosić ze sobą”

Publicysta w ostrym tonie wypowiedział się na temat podwyżek dla parlamentarzystów i zapewnił, że sam byłby przeciwko tej ustawie.

— Gdybym dzisiaj był w Sejmie, to głosowałbym przeciwko tej idiotycznej ustawie. Tak na kolanie przygotowanej, w takim momencie, kiedy PKB Polski spada o osiem punktów procentowych — mówił Szymon Hołownia, a po chwili uderzył w opozycję.

— Oni się dali Kaczyńskiemu wmanewrować jak dzieci. Po prostu. Przecież wiadomo, że wciągnął ich w to bagno celowo. Oni teraz mają, mówię o tej tzw. opozycji, największy kryzys wizerunkowy od założenia świata i on się wcale przez Senat nie zmniejszy — denerwował się lider ruchu Polska 2050.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 639 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj