propolski.pl: Najnowszy sondaż potwierdził rekordowe poparcie dla Hołowni. PiS wciąż na prowadzeniu

Hołownia naciera po władzę. Polska 2050 oficjalnie zarejestrowana: „To kolejny krok”

Jak przekazały media, warszawski Sąd Okręgowy zarejestrował partię Polska 2050 Szymona Hołowni. Były prezenter TVN nie kryje radości z tego faktu i zapowiada dynamiczną walkę o władzę. Obiecał przy tym „budowę Polski zielonej, solidarnej i demokratycznej”.

— Rejestracja partii politycznej to kolejny krok Ruchu Polska 2050 na drodze do zmiany Polski na pokolenia, nie kadencję. Naszym celem jest budowa Polski zielonej, solidarnej, demokratycznej i bezpiecznej, dlatego cieszymy się, że do »serca« i »głowy« dołączają politycznie sprawcze ręce — przekazano w komunikacie ugrupowania.

Zobacz również: Lewicowy dziennikarz szydzi z walczącego z nowotworem Tadeusza Cymańskiego: „Oby bolało”

Jeszcze w lutym było głośno o zamieszaniu wokół nazwy partii Szymona Hołowni, który ubiegał się o rejestrację Polski 2050. W efekcie Partia Jeden-PL z siedzibą w Wielkopolsce zmieniła nazwę na Polska 2050.

— Kilka miesięcy temu przyszli do nas ludzie, którzy odeszli od Szymona Hołowni, z propozycją, by zarejestrować partię pod tą nazwą. Zmieniliśmy nazwę po to, by oni nie zrobili tego sami, bo byłoby to wymierzone w Hołownię, albo żeby nazwa nie została zajęta przez osoby sympatyzujące z PiS — poinformował prezes ugrupowania Włodzimierz Zydorczak.

Zobacz również: Sondaż: Większość białostoczan zadowolonych z życia w mieście. „Jest to docenienie pracy prezydenta”

Tym samym polityk zadecydował, że do pierwotnie planowanej nazwy partii dołączy własne imię i nazwisko: — Dowiedzieliśmy się, że jest jakaś partia, która zmieniła nazwę (z Jeden-PL na Polska 2050 – red.) i rzekomo ta partia, czy jej założyciele, chcieliby w ten sposób nam pomóc. Bardzo dziękujemy za pomoc, ale poradzimy sobie sami z rejestracją naszej partii — wyjaśnił Michał Kobosko — polski dziennikarz prasowy i wiceprezes stowarzyszenia Polska 2050.

Do naszej "głowy" – instytutu Strategie 2050 i "serca" – Stowarzyszenia Polska 2050 dołączyły właśnie ręce! Sąd…

Opublikowany przez Polska 2050 Środa, 7 kwietnia 2021

Przypomnijmy, że partia Szymona Hołowni w ostatnich sondażach szybuje coraz wyżej i obecnie znajduje się tuż za PiS-em, który do tej pory nie miał sobie równych. Okazuje się jednak, że Polska 2050 jest dla wielu Polaków powiewem świeżości na scenie politycznej. Wyborcy zmęczeni lockdownem i obostrzeniami, a także wieloletnią walką między PiS-PO szukają nowych rozwiązań i wyjścia z problemów.
Sukces sondażowy Hołowni może być zwiastunem poważnej przebudowy sceny politycznej i zapowiedzią zmiany liderów.

Marcin Palade już jakiś czas temu wspominał o możliwej zamianie miejscami ugrupowań Polski 2050 i Koalicji Obywatelskiej. Argumentował to w ten sposób, że Polacy nie będą popierać lewicowego skrzydła KO i odwrócą się od tej formacji na rzecz Szymona Hołowni, który zdaniem wyborców reprezentuje bardziej umiarkowane poglądy.

źródło: wprost.pl, twitter.com, wsensie.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these