Białystok idealnym miejscem do życia? Sondaż IBRiS dotyczący jakości życia w niektórych miastach wojewódzkich przedstawił zaskakujące wyniki. Nawet ponad 60 proc. białostoczan pozytywnie oceniło pracę i działania prezydenta, a 93 proc. mieszkańców jest zadowolonych z jakości życia w Białymstoku.

— Aż 93% białostoczan jest zadowolonych z życia w swoim mieście! Wynika z sondażu IBRiS dla Rzeczpospolitej. Jako jeden z najważniejszych plusów wymieniają politykę dotyczącą terenów zielonych. To trzeci wynik w Polsce — przekazało Miasto Białystok w mediach społecznościowych.

Jeżeli chodzi o niezadowolonych mieszkańców, to jest ich zaledwie 7 proc. Do sprawy odniósł się zastępca prezydenta, Rafał Rudnicki:

— Białostoczanie kochają swoje miasto i życie w nim. Najlepiej oceniają sieć dróg publicznych (w tym chodniki, miejsca parkingowe i infrastrukturę rowerową), szybki i wygodny dojazd do Warszawy, bezpieczeństwo i co bardzo ważne — politykę dotyczącą terenów zielonych — napisał.

Jak Białystok przedstawia się na tle innych miast?

Zobacz również: Nowy Ład w podatkach. Oto trzy najważniejsze zmiany

W sondażu pierwsze miejsce zajął Rzeszów (95%), a drugie Zielona Góra (94%). Jeżeli chodzi o Gorzów Wielkopolski, to z życia w nim zadowolonych jest 86 proc. mieszkańców, natomiast w przypadku Katowic jest to 82 proc.

Przeczytaj również:  Sondaż: PiS zaczyna słabnąć? Konfederacja balansuje na granicy progu

— Zdaniem 32% białostoczan w ich mieście żyje się lepiej niż w innych miastach wojewódzkich w Polsce — poinformowało IBRiS.

38 proc. mieszkańców jest zdania, że żyje się tak samo. 12 proc. białostoczan uważa, że w mieście żyje się gorzej niż w innych.

W sondażu ankietowani ocenili również pracę długoletniego prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, który sprawuje swoją funkcję od 2006 roku. 69 proc. potwierdziło, że jest dobrym prezydentem, co stanowi jeden z najlepszych wyników w badaniu.

— Gratulacje dla prezydenta Tadeusza Truskolaskiego. To jego zasługa, że tak dziś wygląda Białystok. Nie dziwią więc bardzo wysokie oceny jego prezydentury wśród białostoczan — napisał na Twitterze Rafał Rudnicki.

Zobacz również: Kayah pożegnała Krzysztofa Krawczyka. „Zbyt duży talent na ten grajdołowy kraj”

20% białostoczan zadeklarowało, że działania prezydenta oceniają źle.

Białostoczanie kochają💛❤️ swoje miasto i życie w nim‼️ – wynika z badań IBRIS dla Rzeczpospolita. Najlepiej oceniamy…

Opublikowany przez Rafała Rudnickiego Poniedziałek, 5 kwietnia 2021

źródło: bialystokonline.pl

(Visited 107 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj