Rzeczywistość epidemicznych obostrzeń staje się coraz bardziej dokuczliwa dla wielu Polaków. Szczególnie dla tych, którzy mają wiele dzieci i muszą zorganizować im czas pod jednym dachem. Kiedy powrócą zajęcia w przedszkolach i klasach I-III? Minister Niedzielski rozwiał te wątpliwości podczas ostatniej konferencji prasowej.

Minister skomentował również temat majówki i ewentualnego poluzowania obostrzeń w tym czasie.

Na pytanie o powrót dzieci do szkół i przedszkoli, Adam Niedzielski wyjaśnił, że jest to kwestia absolutnie nadrzędna:

— To są priorytetowe kierunki luzowania obostrzeń. Mam nadzieję, że jeszcze w kwietniu przedszkola i klasy I-III wrócą do nauczania. Klasy I-III co najmniej w trybie hybrydowym. Przede wszystkim myślimy o przywracaniu edukacji — mówił minister zdrowia i odniósł się do tematu majówki, która dla wielu wiąże się z możliwością zarobku, chociażby dzięki otwarciu restauracji czy organizacji koncertów.

Zobacz również: Hołownia naciera po władzę. Polska 2050 oficjalnie zarejestrowana: „To kolejny krok”

— Zbyt wcześnie jest oczekiwać, że majówka będzie spędzana w ten sam sposób, jak spędzaliśmy to dwa lata temu czy wcześniej. Program szczepień do okresu majowego nie zapewni nam jeszcze zabezpieczenia populacyjnego. Trzeba się liczyć, że w tym okresie majówki będą obecne obostrzenia — poinformował Adam Niedzielski.

źródło: youtube.com, wpolityce.pl

(Visited 202 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj