Jak uważa Szymon Hołownia, czas Jarosława Gowina jako sojusznika Prawa i Sprawiedliwości dobiega końca. Z tego powodu lider Porozumienia ma rozglądać się za inną alternatywą.

Szymon Hołownia na antenie TVN24 zabrał głos w sprawie bieżących wydarzeń politycznych. Polityk mówił między innymi o kryzysie w Zjednoczonej Prawicy oraz Jarosławie Gowinie.

Gowin wie, że Kaczyński nigdy go już na listy nie wpuści, że Kaczyński nie wybaczy mu zachowania przy sądach i wyborów prezydenckich. I tego, co teraz się dzieje z całą pewnością, przy tej ustawie, paraustawie, kpinie z ustawy, jeżeli chodzi o tę ustawę o podatku od reklam — ocenił Szymon Hołownia.

Czytaj także: Nieoczekiwane wsparcie dla Polski: „Wzywamy Niemcy do rezygnacji z projektu Nord Stream 2”

Lider Polski2050 nie uważa jednak, aby Gowin miał stanąć na czele opozycji.

Nie wydaje mi się, żeby Jarosław Gowin stanął na czele opozycji. Jarosław Gowin może uzyskać jakieś obietnice dotyczące tego, jaką rolę w tym nowym systemie, jak rozumiem przejściowym, bo tylko taki miałby sens, jakaś forma przejściowa do nowych wyborów, bo to one są tym punktem, o którym powinniśmy stale mówić i pamiętać. Nawet jeśli doszłoby do odwrócenia większości w Sejmie teraz, to celem są nowe wybory, a nie trwanie tego Sejmu i tego układu — prognozował polityk.

Hołownia dodał także, że cieszy się z tego, że jego partia będzie mogła utworzyć w Sejmie koło. Zapewnił także, że nie planuje „polowania na posłów” innych partii.

Czytaj także: Panika w TVN24. Najpierw obcięto pensje, teraz nadeszła fala zwolnień

Nie, nie opowiadam się za liberalizacją prawa aborcyjnego, dlatego że mamy w ruchu Polska 2050 różne poglądy w tej sprawie. Tak jak Polacy mają różne poglądy w tej sprawie. I proszę zobaczyć, że przychodzą do nas z poglądami zupełnie różnymi w tej sprawie od moich i my się mieścimy w jednym miejscu — stwierdził, pytany o swoje poglądy ws. aborcji.

Przeczytaj również:  RMF FM: Holandia postawi Polskę przed Trybunałem Sprawiedliwości. Ziobro szykuje odwet

Źródło: TVN24

(Visited 917 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here