Szymon Hołownia podczas ostatniej konferencji prasowej przedstawił plan walki z trzecią falą pandemii: Dzisiaj jesteśmy w sytuacji tragicznej. Rząd powinien jak najszybciej wprowadzić stan klęski żywiołowej — podkreślił lider Polski 2050.

Obecna sytuacja w Polsce jest znacznie poważniejsza niż jesienią. W czwartek liczba zakażeń sięgnęła nawet 34 151, a w ciągu ostatniej doby zmarło 520 osób. Wszystko za sprawą trzeciej fali, która ciągle się rozpędza.

Zobacz również: Krzysztof Jackowski ujawnił, co myśli Jarosław Kaczyński i Angela Merkel: „Pełna gotowość” [WIDEO]

— Dzisiaj jesteśmy w sytuacji tragicznej. Przekroczyliśmy liczbę 50 tysięcy zgonów z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV2. Z mapy Polski zniknęły miasta typu Wejherowo, Ostrołęka, Zawiercie — podkreślił Szymon Hołownia, który oświadczył, że „z pandemią COVID-19 trzeba było zarządzać stanowczo, przejrzyście, zgodnie z prawem od początku”.

Były prezenter TVN omówił własny plan walki z trzecią falą koronawirusa.

— Rząd powinien jak najszybciej wprowadzić stan klęski żywiołowej. Stan klęski żywiołowej da ramy prawne do nakładania obostrzeń, które dzisiaj nakładane są nielegalnie rozporządzeniami na konferencjach prasowych. To się musi stać jak najszybciej. To pozwoli przedsiębiorcom ubiegać się o odszkodowania — zaznaczył.

Przeczytaj również:  Robert Winnicki do PiS: Stworzyliście legislacyjną biegunkę. Oto problemy, jakie wywoła przesunięcie wyborów

Zobacz również: Sośnierz zaatakował Morawieckiego: „Grasz bohatera za cudze pieniądze, frajerze!”

— Potrzeba bronić życia Polaków także w kościołach, nie tylko w sklepach. Potrzebne jest stanowcze stanowisko rządu w tej sprawie i apel Episkopatu do ludzi, aby pozostali w domach i korzystali z transmisji nabożeństw — dodał Hołownia.

źródło: radiozet.pl

(Visited 727 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj