Podczas ostatniej konferencji prasowej Adam Niedzielski odpowiedział na pytanie o wprowadzenie ograniczeń w podróżowaniu oraz kar za wyjazdy turystyczne. Minister zdrowia podkreślił, że dalekie i egzotyczne podróże mogą być niebezpieczne i „ryzykowne”. Zaapelował tym samym do Polaków o rozwagę i solidarność z resztą społeczeństwa.

— Nie rozmawiamy na razie o takim rozwiązaniu, ale to realny scenariusz — powiedział na konferencji prasowej Adam Niedzielski.

Zobacz również: Krzysztof Jackowski ujawnił, co myśli Jarosław Kaczyński i Angela Merkel: „Pełna gotowość” [WIDEO]

Dzisiejsza konferencja prasowa premiera Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego nie pozostawia złudzeń. Przed nami twardy lockdown, który będzie obowiązywał od 27 marca do 9 kwietnia. Wszystko za sprawą trzeciej fali koronawirusa, która sieje spustoszenie w Polsce. Jedynie w czwartek odnotowano 34 151 nowych przypadków zakażenia COVID-19, co jest prawdziwym rekordem od początku całej epidemii w naszym kraju.

Z tego powodu rząd zmuszony był podjąć decyzję o zaostrzeniu restrykcji na kolejne dwa tygodnie.

Podczas konferencji padło pytanie, które dotyczyło wprowadzenia ograniczeń w przemieszczaniu się, jeśli chodzi o zagraniczne i dalekie podróże, np. na Zanzibar.

Zobacz również: Hołownia domaga się wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. „Sytuacja jest tragiczna” [WIDEO]

Dziennikarka zauważyła, że dalekie podróże w czasie pandemii podnoszą ryzyko przywiezienia nowych mutacji koronawirusa do Polski. Zapytała też o nakładanie kar za wyjazdy zagraniczne w celach turystycznych.

— Nie rozmawiamy na razie o takim rozwiązaniu, ale to realny scenariusz. Wszystko zależy od sytuacji epidemicznej. To głęboko ryzykowne, niestosowne wobec tej części społeczeństwa, która bierze na siebie walkę z COVID-19. Tutaj mogę tylko apelować o postawę solidarności i fair play — dodał minister zdrowia.

Minister Niedzielski na pytanie o to, czy rząd pracuje nad rozwiązaniem problemu kwestii, że nie wszystkie osoby po powrocie do Polski udają się na kwarantannę odpowiedział:

Przeczytaj również:  Sanepid kontrolował przedsiębiorców. Poseł Berkowicz skontrolował sanepid [VIDEO]

— Straż Graniczna, sanepid, jeżeli chodzi o osoby wjeżdżające do Polski, pilnuje skierowania na kwarantannę, o ile odbywa się to transportem zbiorowym, chyba że dotyczy to południowej granicy, gdzie przypomnę, cały czas obowiązują też ograniczenia z przejazdem transportem własnym — wyjaśnił.

źródło: radiozet.pl

(Visited 1 344 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here