Gwiazdor telewizji TVN oraz niezależny kandydat na prezydenta Szymon Hołownia przemawiał podczas konferencji prasowej z okazji dnia 3 maja.

— Jesteśmy na progu najważniejszego tygodnia dla polskiej demokracji od 30 lat, tygodnia, w którym okaże się, czy Polska pozostanie wolnym, demokratycznym krajem, czy wykona duży krok w stronę dyktatury — mówił Szymon Hołownia.

Były prezenter telewizyjny przemawiał pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki w Warszawie i nie szczędził słów krytyki wobec partii rządzącej. Kandydat na prezydenta uświadamiał również jak ważnym jest, by bronić konstytucji.

— 229 lat temu uchwalono konstytucję 3 maja; to wspaniały dzień, wielkie święto polskiej myśli politycznej. Polacy potrafili się zjednoczyć, żeby zrobić coś o naprawdę epokowym znaczeniu. To druga konstytucja na świcie, pierwsza w Europie. Ale warto też przypomnieć, że już rok po tym, jak konstytucję uchwalono, ci, którzy wynosili króla w akcie tryumfu na rękach z Sejmu po uchwaleniu konstytucji 3 maja, wzięli się za łby, podzielili się i zaczęli w dosłowny sposób walczyć ze sobą — kontynuował gwiazdor TVN-u.

— Dzisiaj po raz kolejny znajdujemy się w takiej właśnie sytuacji — dodał Hołownia.

Przeczytaj również:  Poseł Konfederacji ostrzega przed "podatkiem Sasina": On uderzy w najbiedniejszych [+WIDEO]

Dalsza część jego wypowiedzi to wzniosła przemowa dotycząca równości, sprawiedliwości i demokracji, której zawsze warto bronić.

 Rzeczpospolita to duży kraj i zmieścimy się tu wszyscy, niezależnie od naszych poglądów politycznych, naszego światopoglądu bioetycznego, czy jakiegoś innego, od naszego pochodzenia, od tego, na kogo głosujemy. Potrzeba dzisiaj kogoś, kto wyraźnie nam to powie w sytuacji i w dniu, kiedy jesteśmy na progu najważniejszego tygodnia dla polskiej demokracji od 30 lat. Jesteśmy dzisiaj na progu tygodnia, w którym okaże się, czy Polska pozostanie wolnym, demokratycznym krajem, czy wykona duży krok w stronę dyktatury, w stronę satrapii i po raz kolejny uda nam się sprzeniewierzyć temu wszystkiemu, co przez lata wypracowaliśmy — tłumaczył kandydat na prezydenta.

Na koniec dodał, że konstytucja powinna być świętym tekstem dla każdego obywatela RP.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 71 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj