Małgorzata Kidawa-Błońska w towarzystwie Tomasza Siemoniaka przemawiała na konferencji przed Pałacem Prezydenckim. Po krótkim wstępie rozpoczęło się uroczyste czytanie Konstytucji.

— Wybory metodą kopertową nie mogą się odbyć — mówiła Kidawa-Błońska.

Wicemarszałek Sejmu potwierdziła, że „na przestrzeni wieków ludzie chcieli, żeby Polska była krajem wyjątkowym. Polacy chcieli, żeby ich prawa chronione. Konstytucja jest po to, żebyśmy my, obywatele, czuli się bezpiecznie, żeby żadna władza nie chciała nam naszych praw odebrać”. Kandydatka KO na prezydenta dodała, że „dzisiaj tak ważne są zapisy konstytucji, które mówią, że mamy prawo do wyborów wolnych, bezpiecznych, tajnych, powszechnych”.

Wicemarszałek Sejmu w mocnym tonie kontynuowała swoją wypowiedź.

— Musimy jako obywatele mieć odwagę powiedzieć to głośno rządzącym: nie wolno wam zabierać naszych praw.

Swoje pięć minut miał również Tomasz Siemoniak, który ocenił, że prezydent zawiódł pod wieloma względami, również jako najwyższy reprezentant Polski w stosunkach międzynarodowych.

— Dziś, 3 maja, w pobliżu Pałacu Prezydenckiego, trzeba z przykrością powiedzieć, że w tych obszarach, o których mówi konstytucja, obecny prezydent Andrzej Duda zdecydowanie zawiódł, ponieważ wielokrotnie przyczyniał się do łamania konstytucji lub bezpośrednio ją łamał. Te pięć lat było złe dla Polski. Te pięć lat pokazało, że Polska straciła szacunek, który budowała po 1989 roku — dodał Siemoniak.

Przeczytaj również:  Zaskakująca interwencja Grzegorza Brauna. Poseł zabrał z sądu choinkę i wyrzucił do śmieci

Towarzysz Kidawy-Błońskiej ocenił, że „szczególnie dotkliwe” są wpadki prezydenta Andrzeja Dudy jako zwierzchnika sił zbrojnych. Kandydatka KO na prezydenta wskazała, że właśnie dzisiaj Polacy przez cały dzień będą czytać konstytucję.

— Chcą ją czytać tutaj, w pobliżu Pałacu Prezydenckiego, żeby tak jak podczas demonstracji, protestów, prezydent poznał konstytucję i usłyszał, jak Polacy chcą, żeby była ona przestrzegana — powiedziała Kidawa-Błońska.

Akcja czytania Konstytucji przed Pałacem Prezydenckim

🔴 NA ŻYWO: Warszawa, konferencja prasowa przed Pałacem Prezydenckim. Dziś, 3 maja, przypominamy także o naszej obowiązującej Konstytucji, która od kilku lat jest deptana przez Prezydenta Andrzeja Dudę i rządzącą większość.Przez cały dzień przed Pałacem Prezydenckim będziemy czytać Konstytucję. Wszystkie artykuły zostały przeczytane i nagrane przez Polki i Polaków z całego kraju. W tym trudnym czasie epidemii to jedna z niewielu form, w jakich możemy świętować ten ważny dzień.

Gepostet von Małgorzata Kidawa-Błońska am Samstag, 2. Mai 2020

źródło: wiadomosci.wp.pl

(Visited 55 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj