propolski.pl: Prof. Robertowi Gwiazdowski o postępującym socjalizmie

Gwiazdowski o postępującym socjalizmie: „Państwo walczy z inflacją i rosnącymi cenami wywołanymi przez państwo”

Wszyscy żyjemy w coraz trudniejszych czasach, kiedy wszystko drożeje i staje się dla nas mniej opłacalne. Rząd PiS próbuje tej sytuacji zaradzić, jednak efekty tych działań pozostawiają wiele do życzenia.

Głos w tej sprawie zabrał prof. Robert Gwiazdowski, który nie ma wątpliwości, że podwyższenie stóp procentowych w przyszłości nie powstrzyma wskaźników inflacyjnych. Rekordowy wzrost cen obserwujemy również na stacjach paliw.

Gdy PiS próbował dostać się do władzy, obiecywał, że zrobi wszystko, by doprowadzić do obniżki podatków. Gdy PiS jest u władzy, powtarza, że podatków obniżyć nie można, ponieważ nie można obniżać dochodów państwa.

W wyniku tzw. zielonej polityki i walki ze zmianami klimatu, w ostatnim czasie bardzo wzrosły ceny za emisję gazów cieplarnianych. Ani się obejrzymy, a będziemy musieli opłacać znacznie większe rachunki za prąd.

Prawdziwe rekordy biją również ceny gazu. Osoby zmagające się z problemami finansowymi mogą mieć zimą trudności z ogrzaniem swoich mieszkań. Wielu z nas zauważa także znaczne podwyżki w sklepach. Niegdyś za tę samą cenę mogliśmy kupić dużo więcej.

Tymczasem rząd PiS obiecuje rozmaite specjalistyczne interwencje w związku z okropną drożyzną, która pustoszy nasze kieszenie.

Obietnice te w prześmiewczy sposób skomentował prof. Gwiazdowski, który powiedział:

— Państwo walczy z inflacją wywołaną przez państwo i rosnącymi cenami paliw i energii wywołanymi przez państwo. I to się nazywa interwencjonizm państwowy „korygujący” wady rynku — napisał na Twitterze Gwiazdowski.

Zobacz również: Beata Szydło: „Wstyd mi za polskich europosłów, którzy atakują swój kraj” [WIDEO]

Zobacz również: Tusk wezwał do debaty prezesa PiS. Fogiel: Język rodem z gimnazjum!

Źródło: Nczas.com, Twitter.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these