Radosław Fogiel był gościem Radia Zet i skomentował pomysł debaty między Jarosławem Kaczyńskim a Donaldem Tuskiem. Warunkiem tego spotkania miały być przeprosiny ze strony byłego premiera. Tak też się stało — Donald Tusk przeprosił Kaczyńskiego i zaprosił go do wspólnych rozmów.

Tusk zareagował na słowa Kaczyńskiego, który występował w RMF FM pisząc w sobotę na Twitterze: „Przepraszam, Jarku. A teraz datę i miejsce debaty poproszę. Z góry dziękuję”.

— Każdy chciałby wrócić do lat młodości, Donald Tusk pewnie też, i chciałby znowu znaleźć się w latach 2007-2008, gdzie sobie debatował z Jarosławem Kaczyńskim, ale dzisiaj jest inna rzeczywistość. Niech Donald Tusk lepiej debatuje o tym, jakie było bezrobocie za jego rządów, a jakie jest bezrobocie dzisiaj — skomentował zaczepki lidera PO Radosław Fogiel.

W czasie wywiadu przywołano niedawne słowa przewodniczącego PO, który pytany był o debatę z Kaczyńskim:

— Jesteś taki kozak, nie boisz się debaty, to przepraszam, to spróbuj. No ale, jak zawsze, w ostatnich latach okazało się, że coś trzeba mieć takiego, żeby nie pękać przed głównym oponentem, a tutaj tego nie ma.

Radosław Fogiel skomentował tę wypowiedź następująco:

— Biorąc pod uwagę, że Donald Tusk postanowił komunikować się językiem rodem z gimnazjum czy z przedszkola, to odpowiem w sposób, jaki mówiła mi moja mama, kiedy byłem w podobnym wieku, który wczoraj mentalnie okazywał Donald Tusk: mądrzejszy ustępuje. I w tym wypadku Jarosław Kaczyński ustąpi przed tego typu zaczepkami.

Wicerzecznik ugrupowania na pytanie, czy prezes PiS odezwie się i odpowie na prowokacje Tuska stwierdził:

— Jeżeli ktoś, kto się uważa za poważnego polityka, co plecie o pękaniu, „ty nie dasz rady”, to przecież to są rozmowy dzieci. Nie będziemy w tym brali udziału — zaznaczył Fogiel.

Zobacz również: Beata Szydło: „Wstyd mi za polskich europosłów, którzy atakują swój kraj” [WIDEO]

Zobacz również: Europoseł z Francji stanął w obronie Polski! „Skąd się bierze ta panika? To prosta sprawa”

źródło: niezalezna.pl

(Visited 402 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj