Schetyna

Grzegorz Schetyna wywołał burzę w Platformie. „Proszę po nazwisku. Proszę nie obrażać kolegów”

Grzegorz Schetyna uchodzi za twardego przeciwnika aborcji na życzenie. Były przewodniczący formacji Borysa Budki wychodzi z założenia, że Polsce potrzebny jest nowy kompromis aborcyjny.

Schetyna stwierdził w ubiegłym tygodniu w Polsat News, że nie popiera aborcji na życzenie. Okazało się to przyczynkiem do wojny światopoglądowej w szeregach Platformy Obywatelskiej.

Nie chcę aborcji na życzenie. Uważam, że trzeba wyciągnąć wnioski z tego, co się stało, że trzeba spokojnie porozmawiać, w jaki sposób wrócić do kompromisu aborcyjnego. W jaki sposób go unowocześnić i dać mu nowe życie — przekonywał Grzegorz Schetyna w Polsat News.

Politycy Platformy Obywatelskiej, którzy w listopadzie mocno zaangażowali się w ogólnopolskie protesty Strajku Kobiet nie podzielili jednak entuzjastycznie zdania swojego byłego lidera. Sam Schetyna według anonimowego polityka PO zasługuje na określenie „Zbigniewa Ziobro Platformy Obywatelskiej”. Słowa te padły w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Jak ktoś chce takich sformułowań używać, to proszę po nazwisku. Proszę nie obrażać kolegów. Każdy z nas ma swoje zdanie. Ja nie podważam zdania np. Rafała Trzaskowskiego, który mówi o liberalizacji. Szanuję jego zdanie. I prosiłbym o to, żebyśmy szanowali, bo zawsze były takie relacje w PO, że każdy z nas ma indywidualne zdanie — kontrował poirytowany Schetyna.

— Każdy ma swoje zdanie. W PO, jak i w całym kraju. Dziś wiemy, że musi być nowa umowa społeczna. To pytanie do polityków: jak zbudować tarczę dla kobiet, żeby mogły podejmować decyzje, miały prawo wyboru. My mamy różne głosy — niektórzy są za liberalizacją, niektórzy za utrzymaniem status quo, niektórzy, jak Radosław Sikorski, mówią: to jest indywidualna sprawa każdego członka PO. Trzeba uszanować każdy głos, bo PO to duża partia — mówił były lider PO w rozmowie z Wirtualną Polską. 

Przeczytaj również: Anglik cwaniakował w pociągu do momentu, gdy wkroczyli Polacy. Potrzebowali zaledwie kilku sekund

źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these