propolski.pl: Kto jest liderem opozycji? Sondaż

[SONDAŻ] Fatalne wyniki opozycji. „Innymi słowy, co drugi zwolennik opozycji nie jest przekonany do kompetencji polityków, z którymi sympatyzuje”

Najnowsze badanie opinii publicznej od IPSOS dla portalu OKO.press dotyczyło gotowości opozycji do objęcia rządów. Aż 62 procent respondentów uznało, że formacje opozycyjne nie są gotowe do objęcia władzy po Prawie i Sprawiedliwości.

Pozytywne zdanie o przygotowaniu opozycji ma 35 procent badanych, zaś 3 procent respondentów udzieliło odpowiedzi „trudno powiedzieć”.

— Powtórzmy, jeśli takie przekonanie utrzymałoby się do dnia wyborów, mobilizacja elektoratu sprzeciwiającego się Kaczyńskiemu i spółce byłaby daleka od optymalnej — alarmuje portal OKO.press.

„Czy partie opozycyjne są przygotowane do dobrego rządzenia, gdyby miały już teraz przejąć władzę z rąk PiS?” na to pytanie postawione w sondażu aż 91 procent wyborców PiS udzieliło przeczącej odpowiedzi. Natomiast 8 procent wyborców partii rządzącej wskazało przeciwnie.

Jeśli chodzi o elektorat Koalicji Obywatelskiej: 39 procent wyborców formacji Borysa Budki udzieliło odpowiedzi „nie”, 58 procent „tak”. Z kolei aż 60 procent sympatyków Polski 2050 Szymona Hołowni wskazało na odpowiedź „nie”. 40 procent osób głosujących na Lewicę stwierdziło „nie”, zaś 60 procent „tak”. 69 procent elektoratu Konfederacji wybrało opcję „nie”, a 26 procent „tak”.

Sondaż, przeprowadzony jeszcze przed rozpadem Koalicji Polskiej, uwzględnił również badanych sympatyzujących z PSL i Kukiz’15. 51 procent wyborców formacji wskazało „tak”, zaś 44 procent „nie”.

Innymi słowy, co drugi zwolennik opozycji nie jest przekonany do kompetencji polityków, z którymi sympatyzuje — konkluduje OKO.press.

Przeczytaj również: Grzegorz Schetyna wywołał burzę w Platformie. „Proszę po nazwisku. Proszę nie obrażać kolegów”

źródło: Tysol

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these