Były szef PO Grzegorz Schetyna nie szczędził mocnych słów pod adresem premiera Morawieckiego za jego wypowiedź o rządzie Norwegii.

Przypomnijmy, że szef polskiego rządu uczestniczył niedawno w spotkaniu z młodymi ludźmi w ramach Ogólnopolskiego Kongresu Dialogu Młodzieżowego. Wypowiedział wówczas słowa krytyki o norweskim rządzie związane z zyskami ze sprzedaży ropy naftowej.

W obliczu wojny na Ukrainie i próbach uniezależnienia się od rosyjskich surowców norweska ropa i gaz bardzo zyskały na wartości.

– Nadmiarowe zyski Norwegii z ropy i z gazu przekroczą sto miliardów euro. To jest pośrednie żerowanie na wywołanej przez Putina wojnie – mówił premier i przemówił do norweskich polityków: „Drodzy norwescy przyjaciele, to nie jest sprawiedliwe”.

Słowa premiera Morawieckiego mocno skrytykował Grzegorz Schetyna mówiąc, że były szkodliwe i niepotrzebne.

– To szkodliwa polityka, to dobre porównanie tego ataku na Norwegów, zupełnie niezręcznego, niepotrzebnego, szkodliwego, szczególnie że Norwegowie to nie tylko lojalny sojusznik. Fundusz norweski pomaga wielu projektom w Polsce – mówił poseł PO, który był gościem w „Kropce nad i” TVN24.

– Atakować jeszcze partnera przy Baltic Pipe, od którego będziemy kupować gaz, który ma nas uniezależnić od gazu rosyjskiego, to po prostu absurdalne i niepotrzebne, to szkodliwe dla Polski, taka wypowiedź – dodał Grzegorz Schetyna.

Przeczytaj również:  Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niemiecka gazeta atakuje kanclerza Scholza: „Staliśmy się pośmiewiskiem”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Posłowie Konfederacji ostro o ZUS: To jest absolutnie czarna dziura, którą należy zlikwidować! [WIDEO]

źródło: TVN24

(Visited 213 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj