Po tym, jak Magdalena Adamowicz stanęła przed sądem, w mediach społecznościowych krążą krótkie nagrania z fragmentami rozprawy. Żona zmarłego prezydenta Gdańska została oskarżona o nieprawidłowe rozliczenia z urzędem skarbowym z tytułu wynajmu mieszkań. Do nieprawidłowości miało dojść w latach 2011-2012.

Jak wykazali śledczy, uszczuplenie należności dla skarbu państwo mogło wynieść nawet 120 tys. złotych. Adamowicz nie przyznała się do stawianych jej zarzutów i wygłosiła emocjonalne przemówienie.

Europosłanka stanęła przed sądem w Gdańsku i nie przyznała się do winy. Jej zdaniem wszystkie oskarżenia ze strony Prokuratury i mediów publicznych są absurdalne i bezpodstawne. Gdy próbowała się bronić i przedstawiała swoją wersję wydarzeń, spotkała się ze stanowczym upomnieniem ze strony sędzi Julii Kuciel, po którym momentalnie zamilkła.

— Sąd to nie jest miejsce, gdzie uprawia się politykę — podkreśliła.

Adamowicz opublikowała wpis w mediach społecznościowych, w którym wyznała, że pomimo wszystko z niecierpliwością czekała na ten proces. Dodała, że będzie wreszcie musiała zmierzyć się z bzdurami wymierzonymi w jej rodzinę.

Zobacz również: Emocjonalne oświadczenie Adamowicz podczas procesu: „Przeproście szczerze, z własnej woli…” [WIDEO]

— Wyczekiwany, bo tylko on może osuszyć bagno oszczerstw wylewanych na moją rodzinę od lat. Oszczerstw wylewanych w rządowych mediach na podstawie fałszywych przecieków z rządowej prokuratury — napisała europosłanka.

Źródło: dorzeczy.pl, tysol.pl

(Visited 3 269 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Samo ofuknięcie pani Adamowicz podoba mi się, ale czy nie można tego wyjaśnić tym, że pani Sędzia ulitowała się nad panią Adamowicz i nie pozwoliła jej dalej się kompromitować stękaniem albo jest to zabieg taktyczny: pani Sędzia pokazuje, że nazwisko podsądnej nie robi na niej wrażenia, ale sprawiedliwie rozpatrzy sprawę i nie będzie mogła inaczej orzec jak uwolnienie pani Adamowicz od winy.

    Jest jeszcze trzecie wyjaśnienie: pani Sędzia sprawiedliwie rozpatrzy sprawę (jak wyżej), uzna winę pani Adamowicz i wymierzy jej karę. To mi się wydaje prawie zupełnie nieprawdopodobne, ale rad bym się omylić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj