propolski.pl: Michał Wawer o postawie Ukraińców

Michał Wawer o postawie Ukraińców: Gdyby mieli walczyć z Rosją w obronie zachodnich wartości czy w obronie Polski… [WIDEO]

Michał Wawer z Konfederacji był gościem w telewizji wRealu24 i ocenił postawę Ukraińców wobec krajów Zachodu w tym Polski. Jest zdania, że gdyby role się odwróciły, to nie doczekalibyśmy się żadnej wdzięczności z ich strony.

— Takie podejście, że my coś zrobimy, a spotka nas za to wdzięczność, że to jest podejście naiwne — zaczął Michał Wawer.

— Przejrzałem wypowiedzi premiera Morawieckiego z ostatnich dni to jest jeszcze gorzej, bo słowo wdzięczność w jedynym kontekście, w jakim pojawiło się w wypowiedziach premiera Morawieckiego, to było takie, że to my powinniśmy być wdzięczni Ukrainie, że oni walczą za nas z Rosją. Premier Morawiecki i ludzie z jego otoczenia nie mają podejścia, że my powinniśmy coś z tego mieć. My mamy obowiązek to wszystko robić i dawać Ukrainie, jakby Ukraina walczyła w obronie Polski, a nie w obronie swojego własnego kraju — dodał prawnik.

— Niektórzy mówią, że walczy w obronie Zachodu i zachodnich wartości. Jak Pan reaguje na te komentarze? — wtrącił prowadzący.

— Jestem przekonany, że gdyby Ukraińcy mieli walczyć z Rosją w obronie zachodnich wartości, czy w obronie Polski to nikt by tam nawet palcem nie kiwnął. Jedynym powodem, dla którego jakikolwiek naród walczy to jest w swojej własnej obronie, w swoim własnym interesie — skwitował przedstawiciel Konfederacji.

— My powinniśmy oczywiście z sympatią patrzeć na tę walkę, bo to jest prawda, że ona jest w naszym interesie narodowym, ale poświęcanie się w stopniu większym niż jakikolwiek inny kraj, nie wyciąganie z tego zysków, które moglibyśmy wyciągnąć, chociażby rekompensatę, którą moglibyśmy uzyskać no to jest polityka skrajnie naiwna — skwitował Wawer.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Trzaskowski jest z siebie dumny: Biden złapał mnie za rękę i przyciągnął do siebie

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Krzysztof Śmiszek widzi ją jako premierkę przyszłego rządu. Nic lepszego dzisiaj nie usłyszycie! [WIDEO]

źródło: Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these