Roman Giertych lubuje się w publikowaniu wielu komentarzy w mediach społecznościowych. Mecenas nie szczędzi przy tym słów krytyki wobec partii rządzącej. Tym razem rekordowa liczba zgonów na koronawirusa w Polsce stała się kolejnym pretekstem do napisania kilku słów na temat PiS.

Ministerstwo Zdrowia przekazało, że, w czwartek z powodu COVID-19 zmarło 241 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami 713 osób. Potwierdzono także 27 887 nowych zakażeń.

— Dzisiejsza wysoka liczba zgonów to wynik m.in. opóźnień w raportowaniu placówek medycznych spowodowanych okresem świątecznym —zaznaczono w raporcie Ministerstwa Zdrowia.

Zobacz również: Gowin nie ma wątpliwości: „Albo się porozumiemy, albo w ciągu roku…”

W reakcji na opublikowane dane mecenas Roman Giertych napisał na profilu na Twitterze wiele bulwersujących postów.

— Tragedia. Prawie 1000 zgonów na Covid jednego dnia. Zaprosili wirusa brytyjskiego nie testując ludzi, aby LOT zarobił. Chaotycznymi i durnymi decyzjami zdemobilizowali czujność społeczną. Są za to w pełni odpowiedzialni. Tysiąc pogrzebów! PiS to: Piach i Szpadel — podkreślił.

Zobacz również: Nowe informacje od ministra zdrowia. Kiedy dzieci wrócą do szkół i przedszkoli?

Przeczytaj również:  Komitet Polityczny PiS? Nowe plany Jarosława Kaczyńskiego: „Ma zatwierdzić rewolucyjne zmiany”

W kolejnej wiadomości adwokat porównał ofiary pandemii do katastrofy smoleńskiej.

— Dzisiaj rano 10 tupolewów roztrzaskało się o pychę i głupotę rządzących. Niech odpoczywają w pokoju! Winnych zaniedbań, które przyczyniły się do tej katastrofy, ukarzemy surowo — oświadczył Giertych.

W trzecim tweecie zamieścił fotografię z cmentarza i opatrzył ją komentarzem: „Nowy Ład”.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 651 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj