Scenariusz koronaobostrzeń na ten rok został już nakreślony w ubiegłym. Według wiceminister rozwoju Olgi Semeniuk, władza będzie powtarzać poprzednie schematy na polu odmrażania gospodarki.

Scenariusz będzie wyglądał analogicznie do 2020 roku. W maju rok temu również mieliśmy do czynienia z etapem odmrażania gospodarki, kiedy staraliśmy się sukcesywnie i równolegle otwierać różne gałęzie mówiła na antenie TOK FM wiceminister rozwoju Olga Semeniuk.

Wiceminister wyjawiła, że odmrażanie gospodarki odbywać się będzie analogicznie do zeszłorocznych kroków rządu.

Polityk została zapytana o to, kiedy rząd zamierza przywrócić względną normalność i czy dysponuje konkretnym planem. Semeniuk przekazała, że takowy został już opracowany w 2020 roku.

Będzie on wyglądał analogicznie do 2020 roku. W maju rok temu również mieliśmy do czynienia z etapem odmrażania gospodarki, kiedy staraliśmy się sukcesywnie i równolegle otwierać różne gałęzie poinformowała wiceminister.

Według słów polityk, Ministerstwo Rozwoju ma rekomendować władzy „jak najszersze otwarcie gospodarki”.

Jesteśmy na to gotowi, protokoły bezpieczeństwa są gotowe i aktualizowane przez moich pracowników na bieżąco zapewniła Semeniuk.

Znowu wzrost zakażeń

W czwartek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 27 887 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 950 osób.

Dzisiejsza wysoka liczba zgonów to wynik m.in. opóźnień w raportowaniu placówek medycznych spowodowanych okresem świątecznym dodano w raporcie resortu zdrowia.

Przeczytaj również: „Ehm?”. Niemcy i Unia upokorzone! Dla szefowej KE… Zabrakło miejsca

Przeczytaj również: Wakacje z lockdownem? Minister rozwiał wątpliwości, odpowiedź nie pozostawia złudzeń

Źródła: TOK FM/DoRzeczy

(Visited 3 610 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj